reklama

V nedeľu sa budú po Trnave promenádovať historické bicykle

V nedeľu 30. júna sa budú ulicami mesta promenádovať majitelia historických bicyklov.

Pôvodný termín premiérového podujatia na začiatku júna preložili pre nepriaznivé počasie.

Originálne dvojkolesové tátoše si môžete poobzerať aj krátko pred štartom promenády. Pelotón nadšencov cyklistickej histórie vyrazí spred Bernolákovej brány o 14. hodine.

Podujatie organizuje voľné združenie priaznivcov historických bicyklov a cyklistiky Tyrnaviavelo.

Podmienkou účasti je prísť na funkčnom historickom bicykli v dobrom technickom stave. Pochopiteľne, od účastníkov vyžadujeme aj dobové oblečenie zodpovedajúce roku výroby bicykla. Zúčastniť sa môžu všetci majitelia bicyklov vyrobených do roku 1987,” priblížil Róbert Jalovec z Tyrnaviavela.

tyrnaviavelo

Ilustračné foto: Boris Majerov

Pôvodný zámer uskutočniť jazdu od Bernolákovej brány do Kamenného mlyna organizátori zmenili. Trasa povedie ulicami Trnavy a mestskými promenádami.

Cieľom združenia je prezentovať historické bicykle pokiaľ možno v pôvodnom stave alebo zreštaurované podľa hodnoverných prameňov.

Tyrnaviavelo obracia svoju pozornosť najmä na obdobie od samých počiatkov vzniku cyklistiky do obdobia konca druhej svetovej vojny v roku 1945.

Trojica nadšencov Boris Majerov, Róbert Jalovec a Jozef Ďurko pripravila v marci originálnu výstavu historických bicyklov, vzácnych zachovaných artefaktov, dokumentov a fotografií v priestoroch Západného krídla trnavskej radnice.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 28. júna 2013 13:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.