reklama

Múzeum sprístupnilo výstavu historických bicyklov a cyklistických doplnkov S vetrom opreteky

Západoslovenské múzeum v Trnave v spolupráci s klubom Tyrnaviavelo pripravilo novú výstavu historických bicyklov a cyklistických doplnkov s názvom S vetrom opreteky. Výstava nemohla byť sprístupnená v pôvodnom termíne od 2. decembra 2021 v dôsledku pandemických opatrení. Na základe čiastočného uvoľnenia opatrení múzeum výstavu sprístupňuje verejnosti od piatku 10. decembra. V režime OP (kompletne očkovaní alebo po prekonaní ochorenia Covid-19) sa môžu návštevníci prísť do múzea pozrieť v rámci individuálnych návštev.

S činnosťou Združenia cyklistických nadšencov Velo Veterán Klub Tyrnaviavelo sa akiste Trnavčania stretli na rôznych podujatiach, kde si pripomenuli atmosféru cyklistov v minulosti – najmä však éru cyklistov z obdobia od prvej republiky po 40. roky 20. storočia.

Páni a dámy v kostýmoch na dobových, pekne zreštaurovaných bicykloch pútali pozornosť verejnosti všade, kadiaľ prechádzali Táto skupina nadšencov má za sebou aj zopár výstav. Už minulý rok plánovanú výstavu v múzeu prerušila pandémia, dnes sa k tejto téme vrátili.

Názov výstavy: S vetrom opreteky – výstava historických bicyklov a cyklistických doplnkov z Trnavy a okolia
Miesto: Západoslovenské múzeum v Trnave, 1. poschodie
Termín: 2. 12. 2021 – 29. 4. 2022

Okrem zbierky historických bicyklov sa skupina Tyrnaviavelo predstavuje aj zbierkou doplnkov ako sú napríklad historické cyklistické lampy, zvončeky, zámky proti krádeži, ale aj dobové odevy, prípadne ich repliky, reklamy niekdajších obchodov v Trnave a v okolí a podobne.

Západoslovenské múzeum v Trnave doplnilo výstavu odevmi, drobnými predmetmi – ako sú ceny pre víťazov cyklistických pretekov v Trnave a bicyklom ľudovo zvaným „kostitras“.

Na cyklistickej výstave nesmie chýbať miesto pre bicykle či doplnky od trnavských predajcov, ako boli Jozefa Péchy, Štefan Dalmády, Hermann Fischer, Franta Oudes, Rudolf Vaculík a Pavol Lojkovič.

Výstava S vetrom opreteky bude prístupná v múzeu do 29. apríla 2022. Múzeum však plánuje po zlepšení pandemickej situácie jej vernisáž a zároveň stretnutie cyklistických nadšencov s verejnosťou.

Múzeum je pre verejnosť otvorené v utorok – piatok od 8,00 do 17,00 a cez víkend od 11,00 do 17,00. Počas pondelkov je múzeum zatvorené.

Simona Jurčová
vedúca prezentačného oddelenia

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2021 10:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.