reklama

Počas dňa bez áut bude cestovanie prímestskou dopravou bezplatné

Trnavský samosprávny kraj sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility, ktorý sa každoročne koná od 16. do 22. septembra. Cieľom vlajkovej kampane Európskej komisie je zvýšiť povedomie o udržateľnej mobilite.

„Rozvoj udržateľnej mobility a ochrana životného prostredia úzko súvisia s podporou cestovania verejnou dopravou. Župa zabezpečuje obslužnosť svojho územia prímestskými autobusmi, ktoré sú čoraz modernejšie, bezpečnejšie aj komfortnejšie. Aj tento rok si to budú všetci môcť vyskúšať bezplatne, a to vo štvrtok 22. septembra pri príležitosti svetového dňa bez áut. Pre nedočkavcov vypravíme už túto sobotu 17. septembra cyklobus na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Župa v spolupráci s Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj vypraví v sobotu 17. septembra 2022 „Cyklobus do Karpát“ na trase Trnava – Horné Orešany – Dobrá Voda – Piešťany – Vrbové – Brezová pod Bradlom – Prietrž.

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility bude doprava pre všetkých bezplatná. Viac informácií je dostupných na webovej stránke KOCR Trnavský kraj.

Týždenná kampaň vyvrcholí vo štvrtok 22. septembra 2022, na ktorý pripadá Svetový deň bez áut. Počas tohto dňa budú môcť všetci bezplatne cestovať prímestskými autobusmi na linkách dopravcov ARRIVA Trnava, SAD Dunajská Streda a SKAND Skalica.

Od nového roka vstúpi do platnosti zónové členenie Trnavského kraja. Zavedený bude aj nový typ cestovných lístkov, takzvaný predplatný cestovný lístok. Výhodný bude najmä pre pravidelných cestujúcich, pretože umožní neobmedzené cestovanie v rámci časovej a zónovej platnosti.

Zmeny, ktoré budú sprevádzané uvádzacími zľavami, majú za cieľ zatraktívniť cestovanie prímestskými autobusmi v Trnavskom kraji. Prilákať do nich majú aj nových cestujúcich.

Ulož ako PDF
Napísal 17. septembra 2022 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.