reklama

V Trnave bude tri dni premávať vodíkový autobus. Cestujúcich odvezie bezplatne

V dňoch od 10. do 12. januára 2023 si budú môcť cestujúci v Trnave bezplatne vyskúšať vodíkový autobus. ARRIVA Trnava zaradí autobus CAETANO H2 City Gold do bežnej premávky na linke č. 16 Nemečanka – Nová ulica v rámci projektu predvádzacích jázd CEE Hydrogen Bus Roadshow.

Projekt pripravila Národná vodíková asociácia Slovenska (NVAS) v spolupráci s mestom Trnava a spoločnosťami ARRIVA Trnava, Messer Tatragas a Empark.

Jeho cieľom je predviesť vodíkový autobus laickej aj odbornej verejnosti a otestovať, že vodíkový pohon spĺňa požiadavky spoľahlivej a bezemisnej verejnej dopravy aj v podmienkach Slovenska.


Predstavenie vodíkového autobusu v centre Trnavy, 9. januára 2023

FOTO: ARRIVA

Súčasťou podujatia je aj vodíkový workshop pre prevádzkovateľov autobusovej dopravy a zástupcov objednávateľov, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 12. januára 2023.

Na workshope vystúpi aj generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava Peter Nemec.

„V spoločnosti ARRIVA nám veľmi záleží na tom, aby verejná osobná doprava bola nielen ekonomická, ale zároveň aj ekologická. Skupina ARRIVA má už skúsenosti s pilotnými projektami a v tomto roku zavádza do každodennej prevádzky vodíkové autobusy v Spojenom kráľovstve a Holandsku. Vodíková technológia môže priniesť významné benefity pri znižovaní emisií, ale až skutočné nasadenie na linky preverí jej vhodnosť pri rôznych typoch prevádzky – v mestskej, prímestskej či diaľkovej doprave. Projekty ako je táto roadshow sú veľmi dôležité, pretože umožňujú nielen dopravcom, ale aj objednávateľom a cestujúcim vyskúšať novú technológiu priamo v podmienkach každodenného života. Už dnes však môžem povedať, že ARRIVA Trnava je pripravená v spolupráci s našimi objednávateľmi, predovšetkým mestom Trnava, ale aj Trnavským samosprávnym krajom, postupne prechádzať na bezemisnú verejnú dopravu využívajúcu tie najmodernejšie technológie v oblasti elektromobility, či už je to vodík, alebo výkonné batérie,“ zdôraznil Peter Nemec.

Ulož ako PDF
Napísal 9. januára 2023 13:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.