reklama

Mestskú autobusovú dopravu v Trnave využili vlani viac ako 3 milióny cestujúcich

Spoločnosť ARRIVA prepravila v Trnavskom kraji v roku 2023 spolu takmer 12 miliónov cestujúcich, čo je nárast o 10 percent v porovnaní s rokom 2022. Regionálnu autobusovú dopravu objednanú Trnavským samosprávnym krajom využilo 7,8 milióna cestujúcich, ďalšie štyri milióny prepravili autobusy mestskej autobusovej dopravy v Trnave, Piešťanoch, Senici a Hlohovci, informoval dpravca.

Medziročný nárast počtu cestujúcich na regionálnych linkách spoločnosti ARRIVA v Trnavskom kraji dosiahol 7 percent.

Viac pasažierov však zaznamenalo aj krajské mesto Trnava (+18 percent) a mestá Piešťany (+9 percent) a Hlohovec (+4 percentá).

„V roku 2022 odviezla ARRIVA na linkách mestskej autobusovej dopravy v Trnave približne 2,55 milióna cestujúcich, v roku 2023 to už boli viac ako 3 milióny cestujúcich,“ informoval trnava-live.sk Peter Stach, hovorca spoločností ARRIVA na Slovensku.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Aj v Trnavskom kraji pokračoval trend návratu cestujúcich do verejnej dopravy. V uplynulom roku obhájila naša spoločnosť ARRIVA Trnava pozíciu regionálneho dopravcu v kraji a vďaka tomu sme mohli na tento pozitívny vývoj plynule nadviazať – napríklad aj investovaním do modernizácie našej flotily. Viac cestujúcich totiž posilňuje ekonomickú udržateľnosť verejnej dopravy aj jej prínos pre životné prostredie, pretože znamená menej osobných áut na cestách a čistejšie ovzdušie,“ uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

Na konci minulého roka pribudlo do flotily spoločnosti ARRIVA Trnava až 74 nových moderných vozidiel, ktoré boli nasadené na regionálne autobusové linky v Trnavskom kraji.

Okrem toho ARRIVA v roku 2023 uviedla do prevádzky ďalších 230 nových moderných vozidiel v Košickom, Nitrianskom a Žilinskom kraji a autobusy spoločnosti najazdili po Slovensku spolu 79 miliónov kilometrov.

Do rekonštrukcií a modernizácií prevádzkových budov, vrátane zlepšenia podmienok pre vodičov, investovala spoločnosť 2,8 milióna eur z vlastných zdrojov, ktoré boli podporené z fondov EÚ vo výške 1,22 milióna eur.

Celkový objem investícií spoločností ARRIVA na Slovensku dosiahol v roku 2023 viac než 67 miliónov eur, z čoho vyše 27 miliónov eur tvorili nenávratné finančné príspevky z fondov EÚ.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2024 9:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.