reklama

Počas júla zaradí Arriva v Trnave do prevádzky nové autobusy pre Mestskú autobusovú dopravu

Komfort cestovania v Mestskej autobusovej doprave (MAD) v Trnave vylepší 17 nových autobusov. Spoločnosť ARRIVA ich zaradí do prevádzky už o niekoľko dní, v priebehu júla. Nákup nových autobusov vyplýva zo zmluvy s Mestom Trnava, ktorá platí do roku 2031.

Spoločnosť Arriva a mesto Trnava podpísali v marci tohto roka zmluvu, na základe ktorej bude Arriva od 1. júla 2021 nasledujúcich desať rokov zabezpečovať mestskú autobusovú dopravu pre cestujúcich v krajskom meste. V súlade so zmluvou sa spoločnosť zaviazala zmodernizovať vozový park a zvýšiť počet nízkopodlažných autobusov so šetrným prístupom k životnému prostrediu.

“Na trinástich linkách pribudnú a budú postupne do prevádzky zaradené v priebehu mesiaca júl nové autobusy. Prvá etapa zahŕňa 17 nových autobusov a zvyšných 17 vozidiel bude následne v záujme skvalitnenia služieb a zvýšenia bezpečnosti cestujúcich dodatočne vybavených v súlade so stanovenými štandardmi. Kompletná obnova vozového parku bude ukončená v roku 2026 zaradením ďalších sedemnástich nových autobusov do prevádzky,” informovala Arriva.

Kompletná modernizácia autobusov sa tak má uskutočniť v priebehu piatich rokov. V Trnave jazdí trinásť liniek MAD s ročným výkonom viac než milión kilometrov. Súčasťou novej zmluvy je zakúpenie 34 nových autobusov.

Desaťročný kontrakt začal dopravcovi plynúť 1. júla 2021. Zmluva bola uzavretá na 31,52 milióna eur s DPH.

Ilustračné foto

Nové nízkopodlažné autobusy s normou Euro 6 sú vybavené klimatizáciou a informačnými LCD panelmi a v každom z nich sa bude dať bezplatne pripojiť na wifi.

Okrem toho sa v autobusoch nachádza kamerový systém, radič svetelnej riadenej križovatky, automatické počítadlo cestujúcich, názvy zastávok hlási akustický informačný systém.

Imobilným cestujúcim a rodičom s kočíkmi bude k dispozícii mechanická výklopná plošina a na komunikáciu s vodičom poslúžia tlačidlá STOP, DVERE, INVALID a ALARM s popisom aj v Braillovom písme.

„Teší nás, že sme obhájili naše postavenie a úspechom v súťaži môžeme naďalej pokračovať v našom poslaní – zabezpečovaní plynulej, trvalo udržateľnej služby na požadovanej úrovni. Plnením podmienok zmluvy, okrem investícií na obnovu vozového parku, kladieme dôraz aj na neustále zvyšovanie kvality cestovania poskytovaním komplexných služieb. Nové moderné autobusy sú pohodlnejšie a majú aj lepšie parametre, pokiaľ ide o emisie vypúšťané do ovzdušia. Motivovaním obyvateľov k uprednostňovaniu verejnej dopravy pred prepravou osobnými autami môžeme prispieť k zvýšeniu bezpečnosti na cestách, k zlepšeniu dopravnej situácie i kvality životného prostredia,“ povedal Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2021 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.