reklama

Trnavská župa je druhým najatraktívnejším zamestnávateľom v kategórii štátna a verejná správa

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa umiestnil na druhom mieste v prestížnej ankete kariérneho portálu Profesia.sk Najatraktívnejší zamestnávateľ a obhájil úspech z minulého roka. Do kategórie štátna a verejná správa bolo nominovaných dvadsať zamestnávateľov vrátane štyroch samosprávnych krajov. O víťazovi 11. ročníka ankety rozhodla verejnosť hlasovaním od 12. septembra do 31. decembra 2022.

Profesia.sk hodnotila už po jedenásty raz najatraktívnejšie spoločnosti na slovenskom trhu. Prvé tri miesta vyhlasovali v desiatich kategóriách a do hlasovania sa zapojilo takmer 120-tisíc ľudí.

V kategórii štátna a verejná správa zvíťazila Sociálna poisťovňa, druhé miesto získal TTSK, tretí skončil Banskobytrický samosprávny kraj.

„V ankete Najzamestnávateľ roka sme najúspešnejším spomedzi všetkých samospráv a obhajoba tohto titulu z minulého roka svedčí o tom, že Trnavský samosprávny kraj je rešpektovaným, spoľahlivým a stabilným zamestnávateľom na trhu práce. Obhájené skvelé druhé miesto spomedzi dvadsiatky zamestnávateľov v kategórii štátna a verejná správa je pre nás potvrdením, že zlepšujeme manažment ľudských zdrojov či starostlivosť o kolegov, vrátane rozvoja odborných aj osobnostných predpokladov. Zároveň je to pre nás motiváciou aj naďalej ponúkať uchádzačom atraktívne podmienky a priestor na kariérny, ako aj osobnostný rast. Toto prestížne ocenenie je výsledkom spolupráce kolegov nášho úradu v zmysle motta ´spolu tvoríme kraj´ a veľkým úspechom kolegov z odboru ľudských zdrojov,” povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Vyhlasovanie výsledkov

FOTO: TTSK

Najčastejšie kritériá pri výbere najatraktívnejšieho zamestnávateľa za rok 2022:

1. kolektív a ľudia,
2. dobré meno spoločnosti,
3. pracovná istota a dlhodobá tradícia firmy,
4. dobré platové ohodnotenie a benefity.

Najatraktívnejšie benefity podľa hlasujúcich:

1. flexibilný pracovný čas,
2. práca z domu,
3. trinásty a štrnásty plat,
4. dovolenka navyše,
5. zľavy na produkty a služby spoločnosti.

ZDROJ: Profesia.sk

Župa sa v rámci svojej stratégie rozvoja kraja sústredí na konkrétne oblasti, ako je vzdelávanie, zdravotníctvo, kultúra a cestovný ruch, sociálne služby či správa a údržba regionálnych ciest. Jej zamestnanci realizujú rôznorodé a zaujímavé projekty v prospech obyvateľov regiónu a tiež koordinujú činnosť takmer stovky župných organizácií.

Ako dodala riaditeľka Odboru ľudských zdrojov Úradu TTSK Dušana Sadloňová, „veľmi sa tešíme aj z tohtoročného ocenenia, ktoré je pre nás povzbudením do ďalšej práce i v oblasti personálnej politiky. Je pre nás dôležité, aby boli naši zamestnanci motivovaní a spokojní, pretože sú kľúčovým faktorom fungovania župy a opätovné dosiahnutie druhého miesta v tejto ankete odzrkadľuje nielen výsledky ich práce, ale i mieru ich angažovanosti v procese employer brandingu, za čo im patrí moje veľké ďakujem.“

Trnavský samosprávny kraj pri nábore zamestnancov uplatňuje objektívnu a veľmi efektívnu metódu pohovorov formou assessment centra. Na župnom úrade prebieha aj trainee program „Mladí na úrade“, vďaka ktorému majú študenti vysokých škôl jedinečnú príležitosť nadobúdať pracovné skúsenosti na viacerých organizačných útvaroch. Pre jednoduchší vstup na novú pracovnú pozíciu, či začlenenie do tímu, vytvoril kraj onboardingový program, v rámci ktorého má každý nováčik svojho mentora.

Župa tiež pravidelne hodnotí a finančne odmeňuje výkony svojich zamestnancov. Okrem toho rozvíja ich zručnosti a znalosti prostredníctvom školení a kurzov a ponúka rôzne sociálne benefity či príspevky.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2023 10:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.