reklama

Trnavské osvetové stredisko hľadá nástupcu odchádzajúcej riaditeľky

Trnavský samosprávny kraj vyhlásil výberové konanie na obsadenie pozície riaditeľa Trnavského osvetového strediska v Trnave, ktorého je zriaďovateľom. Doterajšia riaditeľka inštitúcie Anna Pekárová po 35 rokoch pôsobenia v oblasti kultúrno-osvetovej činnosti odchádza do dôchodku.

„V kraji dlhodobo rozvíjame kultúru a podporujeme kultúrne inštitúcie, ktorých je župa zriaďovateľom. Práve Trnavské osvetové stredisko v Trnave, ktorému hľadáme nového riaditeľa alebo riaditeľku, má v svojej kompetencii aj podporu záujmovo-umeleckej činnosti, sieťovanie neprofesionálnych umelcov, vzdelávanie a ďalšie kultúrne aktivity a projekty. Z funkcie odchádza pani Anna Pekárová, ktorej ďakujem za kvalitnú prácu na poli kultúrno-osvetovej činnosti. Verím, že nové vedenie bude pokračovať v rozbehnutých aktivitách a podarí sa mu naštartovať ďalšie aktivity, vďaka ktorým bude kultúrny život v kraji ešte lepším a prístupnejším,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.


Sídlo Trnavského osvetového strediska

FOTO: TTSK

Medzi kritéria, ktoré musia uchádzači o funkciu spĺňať patrí prax najmenej 5 rokov v oblasti kultúry, umenia, organizácie podujatí alebo vzdelávania. Výhodou sú kvalitné manažérske zručnosti a skúsenosti na riadiacej pozícií.

Životopis, motivačný list a ďalšie požadované doklady je potrebné zaslať najneskôr do 7. apríla 2023 na adresu Úradu Trnavského samosprávneho kraja. Podrobnosti o pracovnej pozícií sú zverejnené na webovej stránke www.trnava-vuc.sk.

Trnavské osvetové stredisko, ktoré je osvetovým zariadením so všeobecným zameraním, organizuje tvorivé aktivity na jednotlivých úsekoch kultúrno – osvetovej činnosti, sprostredkúva informácie a poznatky z kultúry, vedy a techniky. Venuje sa rozvíjaniu umeleckej činnosti, uchováva a sprístupňuje ľudové tradície s dôrazom na tradičnú a ľudovú kultúru.

Ulož ako PDF
Napísal 24. marca 2023 7:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.