reklama

Trnavské osvetové stredisko pozýva do Domu hudby na detské tvorivé dielne

Pozývame deti a rodičov na detské tvorivé dielne „Malí remeselníci“ v piatok 3. júla 2020 od 14,00 h do „nášho dvora“ v Trnavskom osvetovom stredisku (Dom hudby M. Schneidera Trnavského), kde prežijú tvorivé popoludnie s tradičnými ľudovými remeslami a zažijú radosť z tvorby.

Významným a charakteristickým znakom pre každú krajinu je ľudová kultúra, kde patria ľudové tradície, zvyky, hudba, piesne, tance, kroje a tradičné ľudové remeslá. Kreatívne voľnočasové aktivity sú jednou z možností pomocou ktorých môžeme vytvárať vzťah detí a mládeže k našim tradíciám.

Tieto aktivity vyvíja aj Trnavské osvetové stredisko a každoročne od roku 2010 organizuje detské tvorivé dielne v Červeníku, v obci s bohatou folklórnou tradíciou.

Tohtoročné tvorivé dielničky sme situovali do nových priestorov Trnavského osvetového strediska a budú zamerané už tradične na rôzne techniky ľudových remesiel – pletenie zo slamy, výrobky z dreva, hliny a drôtu, maľovanie na sklo, práce s textilom, farbami a papierom.

Malé parádnice si za asistencie skúsených lektorov vyrobia prstienok, alebo prívesok z drôtu, staršie deti si vyrobia slamenú ozdôbku, textilnú taštičku, alebo maľovaním na sklo čarovný svietnik.

Menšie deti budú tvoriť z hliny, vyrábať drevené magnetky vymaľované podľa fantázie, taktiež pozdravy a maľované textilné tašky s ľudovými motívmi pre svoje mamičky či babičky.

Deti sa tak hravou formou učia základy ľudových remesiel a vyrobia si vlastný výrobok s úžitkovým, alebo dekoračným charakterom, ktorým urobia radosť nielen sebe, ale i svojim blízkym.

Prostredníctvom kreatívnych dielničiek sa tvorivou a hravou formou vraciame k ľudovoumeleckým technikám viac, či menej zabudnutým, ale stále zaujímavým, znovu ich objavujeme a dávame možnosť naučiť sa alebo ich predviesť i dnešnej mladej generácii.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, ktorý je hlavným partnerom projektu a organizátormi sú Trnavský samosprávny kraj a Trnavské osvetové stredisko.

Milada Kotlebová
Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 18. júna 2020 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.