reklama

Horkýže Slíže po dlhých týždňoch znova na Slovensku: Už túto sobotu privítajú jar s Karpatskými Chrbátmi vo Vrbovom

Dlhú šnúru po českých krajoch preruší konečne aj koncert na Slovensku – Horkýže Slíže sa už túto sobotu predstavia vo Vrbovom! Nitrianske tornádo sa predvedie spolu s Karpatskými Chrbátmi a nádejnou kapelou Illuse 1. apríla 2023 vo vrbovskom Dome kultúry od 19.00 h na tradičnom podujatí Vítanie jari a oslava abstinencie. Slíže aktuálne ťahajú vydarenú jarnú šnúru po Čechách, v podstate všade ich čakali vypredané sály. Celkovo 20 koncertov preruší len ich vystúpenie vo Vrbovom, po ňom sa opäť vrátia za rieku Moravu.

Kapely Horkýže Slíže a Karpatské Chrbáty sa na jednom pódiu prvýkrát stretli presne pred 30 rokmi, pol roka po tom, čo nitrianska kapela vznikla. Spoločný koncert vtedy odpálili v novovznikajúcom klube po Zoborom.

„Vrštať v Nitre vlastne ešte len budovali. Koncert sa uskutočnil na dvore Vrštati, na paletách, a dozdoboval ho ešte rôzny stavebný materiál,“ vytiahol spomienky Peter Kuko Hrivňák, spevák a basgitarista kapely Horkýže Slíže. „Karpatské Chrbáty boli geniálne. Hrali ešte s trubkárom. Keď nám o necelé dva roky na to krstili album Prvý Slíž, to už bol klub Vrštať dokončený, a trubkár od Chrbátov už s nimi nehral :),“ zaspomínal Kuko na pamätnú akciu spred desaťročí.

Na svojom oficiálnom webe Horkýže Slíže poznamenali, že tento prvý spoločný koncert bol zároveň aj prvý kontakt s kapelou, ktorá vtedy hrala „vyššiu ligu“ ako oni sami. Ani obrovský úspech, ktorý neskôr doslova zavalil kapelu Horkýže Slíže, však Kuka neobral o triezvy názor. „Vyššia liga či nižšia liga medzi kapelami – to je uhol pohľadu. Určite sú Horkýže Slíže aj Karpatské Chrbáty výnimočné a nezameniteľné kapely,“ poznamenal.

Horkýže Slíže spolupracovali s Braňom Jobusom na viacerých projektoch. Najúspešnejšou hudobnou spoluprácou je určite jeho hosťovanie v songu Nerob!, ktorého videoklip má dnes skvelé 4 milióny zhliadnutí na Youtube. „S Braňuškom sa spolupracuje výborne. Príde, uvidí a zvíťazí,“ stručne zhodnotil Kuko.

„Má v hlase ten svoj pridusený originálny afekt, na ktorom to má celé nádherne postavené. Ale hlavne je to úžasný, nadaný a veľmi priateľsky človek,“ doplnil o Jobusovi, ktorý spieva s Horkýže Slíže aj v songu Superstar CS. Spevák Horkýže Slíže zároveň doplnil, že sa s kapelou do Vrbového veľmi tešia. „Fanúšikom aj (nefanúšikom) prajem nezabudnuteľný zážitok na vrbovskom Vítaní jari a nech si užijú Slíže s Chrbátmi,“ uzavrel Kuko.

Vítanie jari je spojené s Oslavou abstinencie aj preto, že práve teraz na konci marca je to presne 18 rokov, čo Braňo Jobus definitívne skončil s alkoholom. Oslavovať sa zároveň budú aj jeho narodeniny (2. apríla), a tiež narodeniny jeho prvého syna Ondreja (1. apríla), ktorý hrá na bicie v prvej kapele večera Illuse. Pripomenieme si aj gitaristu Karpatských Chrbátov Mira „Kusýka“ Kusého, ktorý zomrel vlani vo februári. Jeho hudobný post zaznie v jednej časti koncertu z podmazu, v druhej ho prevezme práve Braňo Jobus.

Keďže Vítanie jari padlo tento rok v kalendári práve na Deň bláznov, nebude chýbať ani veľa výnimočnej zábavy. So zimou sa tradične rozlúčime pálením Moreny, a pán brat Andrej Jobus opäť pripravil aj unikátne a jedinečné hry – tento rok to bude napríklad lov endemitov Jobusovými bezpečnostnými oštepmi.

LINK NA PREDPREDAJ:
https://www.ticketlive.sk/sk/event/vitanie-jari-a-oslava-abstinencie-01-04-2023

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2023 20:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.