reklama

Hasiči zachraňovali v Križovanoch uviaznutého koňa pomocou žeriavu

Hasiči zachraňovali v Križovanoch nad Dudváhom uviaznutého koňa. Náročný technický zásah konzultovaný s prítomným veterinárom sa napokon podaril.

Podľa informácií hovorkyne KR HaZZ v Trnave Leny Košťálovej, v pondelok 1. mája 2023 tesne po 8. hodine rannej bolo na linku tiesňového volania prijaté oznámenie o spadnutom koňovi medzi betónovým múrom stavby a svahom v obci Križovany nad Dudváhom.

„Zviera sa nachádzalo uviaznuté na chrbte v hĺbke približne päť metrov. Vedľa neho sa nachádzala elektrická rozvodná skrinka, ktorú odpojili od zdroja energie. Zásah komplikovala aj 18-metrová vzdialenosť medzi betónovou plochou na bezpečné rozloženie hasičskej techniky a uviaznutým koňom,“ priblížila.

Na mieste udalosti sa nachádzal aj veterinár, ktorý s veliteľom zásahu konzultoval bezpečnú možnosť vyslobodenia zvieraťa pomocou žeriavu.

Po jeho rozložení a presunutí ramena nad úroveň zvieraťa veterinár koňa uspal. Príslušníci hasičského zboru v spolupráci s veterinárom uviazali popruhy o všetky štyri kopytá. Následne bolo zviera vytiahnuté a premiestnené na určené miesto na voľnom priestranstve. Veterinár skontroloval zdravotný stav zvieraťa a podal lieky na jeho prebratie,“ doplnila Lena Košťálová.

Ilustračné foto: HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2023 11:33. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.