reklama

Rameno žeriavu sa zrútilo na strechu rodinného domu v Košolnej

Trnavskí hasiči zasahovali vo štvrtok 27. októbra od 16. hodiny v obci Košolná, kde došlo pri manipulácii k prevráteniu 90-tonového žeriavu na strechu rodinného domu. Rameno stroja tiež pretrhlo dráty elektrického vedenia. Pre nehodu museli byť evakuovaní piati obyvatelia rodinných domov. Bolo obrovským šťastím, že nikto neutrpel zranenia.

Foto: HaZZ Trnava

Pád ramena žeriavu podľa slov krajského hovorcu Ivana Peťka poškodil aj tri betónové elektrické stĺpy, jeden drevený a ďalší železný elektrický stožiar bol zohnutý. „Zo železného stĺpa sa odtrhol transformátor a pri páde o zem sa rozbil. Štyria zasahujúci hasiči z Trnavy zastavili únik hydraulického oleja zo žeriavu aj z tranformátora a osvetľovali miesto zásahu pre absenciu verejného osvetlenia. Cesta v obci bola pre dopravu neprejazdná a miesto zásahu vymedzené páskou,“ priblížil Peťko.

Majiteľ žeriavu zabezpečil ďalšie dva mechanizmy, ktoré sa postarali o odstránenie havarovaného stroja. Hasiči sa vrátili na základňu po šiestich hodinách.

Ďalšie fotografie:

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2011 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.