reklama

V prvom polroku zasahovali trnavskí hasiči pri takmer stovke požiarov

Krajského riaditeľstvo HaZZ v Trnave zaevidovalo v prvom polroku 2023 na území okresu Trnava 97 požiarov. Spôsobili materiálne škody vo výške takmer 636-tisíc eur.

Na území Trnavského kraja bolo v 1. polroku 2023 zaznamenaných 383 požiarov, ktoré zapríčinili škody v celkovej výške 7,7 milióna eur. Hasiči počas zásahov uchránili hodnotu majetku za vyše 34 miliónov eur.

V Trnavskom kraji zomreli pri požiaroch tri osoby a pätnásť ľudí utrpelo zranenia.

Najväčšími udalosťami v kraji bol požiar vo Vrbovom s výškou škôd 6 miliónov eur (bez zranení) a výbuch s následným požiarom v Bielom Kostole, kde boli materiálne škody vyčíslené na 500-tisíc eur a zomrel jeden človek.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Počas prvých šiestich mesiacov tohto roka horelo najčastejšie v marci (88 požiarov), nasledujú mesiace február (70) a jún (83).

Najčastejšou príčinou vzniku požiarov bola nedbalosť a neopatrnosť dospelých, a to až v 198 prípadov s výškou škody 197-tisíc eur.

Pre prevádzkovo-technické poruchy (okrem vykurovacích telies) vzniklo 66 požiarov s výškou spôsobenej škody 597-tisíc eur, treťou najčastejšou príčinou vzniku požiaru je úmyselné zapálenie neznámou osobou – 63 udalostí s výškou škody 168-tisíc eur.

Najviac požiarov v kraji vzniklo v okresoch Trnava (97), Dunajská Streda (73) a Galanta (63).

Celkovo zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji od januára do konca júna 1679 výjazdov k nahláseným udalostiam. Najviac v Trnave – 439.

Najviac výjazdov zaznamenali hasiči v kraji k technickej pomoci (554), k dopravným nehodám (522) a k požiarom (473)

Štatistiky hasičskej a záchranárskej činnosti za prvý polrok 2023 zverejnilo Krajské riaditeľstvo HaZZ v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2023 14:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.