reklama

Hviezda súčasnej world music scény Alice in WonderBand vystúpi na Smolenickom zámku

Hviezda súčasnej world music scény Alice in WonderBand vystoupí v pondelok 7. augusta 2023 od 19.00 na nádvorí Smolenického zámku.

Alice in WonderBand je duo performerov, ktorí spájajú world music a zvláštne rytmy z Balkánu s hudbou tela a perkusiami. Ana Vrbaški a Marko Dinjaški vystupujú na pódiách divadiel a koncertov a sú životným párom žijúcim v prírode, neďaleko národného parku Fruška gora v Srbsku.

Ich jedinečný životný štýl prináša hudbu v spojení s telom a prírodou. Vystúpenia sú vibrujúce a rytmické, silné a energické, sú križovatkou tanca, javiskového pohybu a hudby. Hlboký, prapôvodný zážitok zavedie divákov na cestu po Balkáne, ako aj do hĺbky bytia.

Účinkujúci vytvárajú s divákmi spievajúce a tlieskajúce spoločenstvo, ktoré sa cíti zakorenené, uzemnené a inšpirované.

FOTO: Goran Jevtić

Skupina hrá piesne v jedenástich jazykoch, po celej Európe (Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Turecko atď.) a v bývalom juhoslovanskom regióne. Dokazujú, že vo večne búrlivom balkánskom priestore existuje jednota prostredníctvom kultúry, hudby, pohybu, ktorá prináša porozumenie a zmierenie.

Alice in WonderBand vystupuje na veľkých (vystúpili na festivale Horská hudba v Divčibare či Karlovačka berba grožđa v Sremských Karlovciach pre tisíce ľudí), ale aj menších pódiách.

Debutový album RikaTaka, New Balkan Rhythm vydal nemecký label CPL Music a v decembri 2022 sa umiestnil na siedmom mieste v rebríčku World Music Charts Europe. Album je spojením rôznych žánrov, akustickej a elektronickej hudby, tradície a súčasného prejavu umelca.

Zakorenený v balkánskej hudobnej tradícii a nepravidelných rytmoch núti západné srdce vyskakovať a synchronizovať ho s prapôvodnejšími zvukmi hudby tela.Piesne zo Srbska, Chorvátska, Bosny, Severného Macedónska, Bulharska, Moldavska, Grécka, Turecka, Albánska, Kosova, dokonca aj Maďarska ponúkajú širokú paletu zvukov a rytmov.

Vstupné na mieste: 8€ hodinu pred koncertom. Možnosť prísť autom až k hradbám zámku.

Kapela vystúpi aj: 4. – 5. 8. na Piešťany Street ART festival 2023 a 8. 8. v Cafe Nitra.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2023 8:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.