reklama

V pivniciach hradu Červený Kameň odohrajú scénické predstavenie Kráľova metresa. Zamlčaný osud Marianny Pálffy.

SNM-Múzeum Červený Kameň pozýva v sobotu 26. augusta 2023 na divadelné predstavenie z vlastnej dielne s názvom Kráľova metresa. Zamlčaný osud Marianny Pálffy.

Boli kráľovské metresy obyčajnými milenkami alebo znamenali na kráľovskom dvore niečo viac?

Hlavné scénické podujatie sezóny na Červenom Kameni prinesie pohľad do toho najintímnejšieho zákulisia panovníckeho dvora skrze príbeh Marianny Pálffy, prvej metresy v dejinách Habsburského rodu. Ako sa dostala z Červeného Kameňa až na viedenský dvor? A s čím všetkým musela bojovať po tom, keď cisár predčasne zomrel?

FOTO: SNM-Múzeum Červený Kameň

Na tieto, ale aj ďalšie otázky bude hľadať odpovede divadelné predstavenie Kráľova metresa. Pod taktovkou Kataríny Csikmákovej prinesie inscenáciu poučenú modernými divadelnými postupmi, zameranú nie na pozlátka barokovej krásy, ale na samotnú podstatu, na to najdramatickejšie, čím si Marianna Pálffy po smrti Jozefa I. musela prejsť.

Predstavenie sa bude odohrávať v najväčších pivniciach Strednej Európy, ktoré budú môcť diváci zažiť v netradičnom scénografickom prevedení a v atmosfére živej sláčikovej hudby inšpirovanej Johanom Sebastianom Bachom.

Začiatok predstavenia je vždy o 18.00, 19.30 a 21.00 hod.

Vstupenky si môžete zakúpiť online cez aplikáciu GoOut.

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2023 8:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.