reklama

Festival Fokus Pokus prináša do Trnavy to najlepšie z profesionálneho nezávislého divadla

Festival profesionálneho nezávislého divadla Fokus Pokus prináša do Trnavy doslova svetový divadelný program! Divadlo Jána Palárika je hrdým partnerom tohoto festivalu.

Piaty ročník festivalu sa uskutoční 31. augusta až 3. septembra 2023 v Trnave a to hneď v niekoľkých priestoroch: v Divadle Jána Palárika, v Malom Berlíne, v kreatívnom centre Kubík a v Krajskej knižnici Juraja Fándlyho. Práve tá je, spomedzi všetkých ostatných priestorov, pre festival novým miestom. Záštitu nad festivalom prebrala ministerka kultúry Silvia Hroncová.

Fokus Pokus si dáva za cieľ priniesť do Trnavy tie najzaujímavejšie inscenácie z uplynulej divadelnej sezóny. Diváci a diváčky sa tak môžu tešiť na rôznorodé predstavenia, ktoré sú skutočne “výberom z bobúľ”.

Organizátori festivalu predstavujú program

Program otvoria inscenácie Niekoľko skíc k vlastnej samovražde košického Divadla Na Peróne a Toni Wolff zisťuje, že prerobila milióny bratislavského zoskupenia Uhol_92.

Prvá inscenácia je adaptáciou knihy Daniela Majlinga Ruzká klazika a zo začiatku zdanlivo pôsobí ako literárna talkshow. Čo sa ale bude diať ďalej? Obecenstvo sa môže tešiť na spracovanie niekoľkých komediálnych poviedok, ktoré sú popretkávané minucióznymi a precíznymi hereckými výstupmi.

Druhé štvrtkové predstavenie pripravila a zrežírovala Alžbeta Vrzgula, ktoré v minulom roku získala ocenenie Dosky za najlepšiu réžiu. Inscenácia sa tematicky venuje influencerským guru, ktoré zneužívajú nešťastie iných na svoje obohatenie, ale aj sebaláske a jej zúfalému nedostatku u obetí takýchto podvodov.

Zároveň sa fokusuje na zabudnutú osobnosť Toni Wolff, ktorá urobila pre svet psychoanalýzy viac, než mnohí a mnohé tušia.

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2023 22:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.