reklama

Baterkáreň sa ešte viac otvára pre mladých. Aj v októbri ponúka rôznorodé podujatia pre mládež od 13 do 30 rokov

Trnavské enviro vzdelávacie reuse centrum Baterkáreň sa čoraz viac zameriava na vzdelávanie formou rôznych kurzov a workshopov. Od septembra až do konca roka 2023 má naplánovaných viacero workshopov a iných podujatí zameraných predovšetkým na mladých ľudí. Tí tak môžu nielen efektívne vyplniť svoj voľný čas, ale tiež zvýšiť si sebavedomie a nájsť svoje miesto v dnešnom komplikovanom svete. 

Škála podujatí je pestrá – od umeleckých stretnutí, cez prednášky odborníkov, psychoterapiu formou meditácie, až po neformálne posedenia za účelom konverzácie v cudzom jazyku.

Podrobnú ponuku a popis podujatí aj s dátumom a časom ich konania nájdete na webe Baterkaren.sk, cez ktorý sa na ne dá zaregistrovať. 


Jazyková kaviareň – Language Café

FOTO: Baterkáreň

Počas októbra sa v Baterkárni konajú aj iné zaujímavé podujatia pre širokú verejnosť.    

Obľúbené kurzy šitia a nový kurz háčkovania, workshop kreatívnej improvizácie, obľúbené kurzy maľby a linorytu a ďalšie. Pre deti je zase určený tvorivý krúžok Šikovníček a Divadielkové čítanie pre najmenších do 5 rokov. 

https://baterkaren.sk/events  

 

3. a 17. októbra – Príďte na kávičku do jazykovej kaviarne Language café! Sú v nej vítaní ľudia z rôznych krajín, ktorých okolnosti priviedli na Slovensko – do Trnavy, a radi by zlepšili svoju slovenčinu. Taktiež je určená pre Trnavčanov, ktorí by si radi precvičili konverzáciu v angličtine.

10. októbra – Prednáška odborníkov z Ministerstva vnútra SR na tému šikana a kyberšikana – ako pri nej postupovať? Ako sa jej ubrániť a ideálne ju vôbec nezažiť? Príďte si vypočuť profesionálov s dlhoročnými skúsenosťami.

11. októbra – Mladí ľudia o sebe často pochybujú, neuvedomujú si svoju hodnotu, boja sa ozvať a povedať svoj názor. Vedená psychoterapeutická meditácia s príznačným názvom Životná sila im pomôže získať sebadôveru. Meditáciu povedie psychoterapeutka a supervízorka Andrea Gemela Vasilescu. Na záver budú môcť účastníci zhmotniť svoje vízie vďaka arteterapii a podelia sa o svoje pocity a emócie.

16. a 19. októbra – Ecoprinting je technika, pri ktorej sa namiesto klasických akrylových farieb pracuje s prírodným médiom – kvetmi, zeleným porastom či sezónnou úrodou. Na októbrových Artestretkách ich s pomocou poklepkávania či rolovania a následného vývaru prenesieme na textil. Kúsky textílie a oblečenie tak dostanú druhú šancu a originálny vzhľad.

24. októbra – Čo je to kybergrooming a ako sa môže z digitálneho sveta rozšíriť do toho nedigitálneho? Zažili ste v online svete situáciu, kedy vám neznámy človek ponúkal darčeky alebo peniaze a pokúšal sa tak s vami zblížiť? Včasné rozpoznanie rizika môže predísť závažným situáciám. Príďte si vypočuť prednášku psychológov z IPčka – internetovej poradne pre mladých.

25. októbra – Byť súčasťou pozitívnej zmeny spoločnosti znamená šíriť lásku a toleranciu, odmietnuť nenávistné prejavy či už naživo, alebo „len“ na internete. Cieľom workshopu Bez nenávisti je scitlivieť mládež za pomoci školenia pracovníkov s mládežou voči nenávistným prejavom – na internete, sociálnych sieťach aj v reálnom živote. Súčasťou workshopu sú kreatívne aktivity so zameraním na techniky zvládania stresových situácií.

Tieto podujatia boli podporené z dotácií Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v oblasti práce s mládežou, ktoré administruje NIVAM – Národný inštitút vzdelávanie a mládeže.

Vstupné na všetky podujatia je symbolické 1 euro.

(kb, Baterkáreň)


Artestretko

FOTO: Baterkáreň

Ulož ako PDF
Napísal 30. septembra 2023 18:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.