reklama

Myslíte si, že viete o chove psov všetko? Nemecká novinárka Kathrin Hartmann príde do Trnavy zbúrať všetky stereotypy

O chove aj výchove psov budú debatovať v Malom Berlíne. Do kultúrneho centra totiž v pondelok 23. októbra 2023 pricestuje Kathrin Hartmann, aby odprezentovala čerstvý slovenský preklad svojej knihy Môj zelený pes.

Autorka do svojej pútavej a živo napísanej knihy zapracovala vlastné skúsenosti, zážitky zo psích výbehov, z výcviku, ale aj z ciest do Rumunska a Grécka, kde prišla na koreň biede mno­hých pouličných psov. Venuje sa zvieratám z množiarní a útulkov, ktoré si so sebou nesú mnohé traumy aj zdravotné problémy.

Kniha prináša poznatky, ktoré bežné knihy o psoch neponúkajú. Začína novými zisteniami o výžive a kriticky spochybňuje mýty, ako je napríklad strava BARF, namiesto ktorej navrhuje oveľa ekologickejšiu alternatívu. Pokračuje kritikou pochybných metód chovu a kon­čí otázkou, ako by sa mali psy vychovávať.


Kathrin Hartmann

Okrem toho jej nová kniha Môj zelený pes rozpráva aj o tom, aký obohacujúci môže byť život so psom. Autorka hľadá odpovede na otázky, ktoré si kladie čoraz viac majiteľov psov: Aké miesto v našej spoločnosti venujeme tvorovi, ktorý je našou spriaznenou dušou? Ako môže náš spoločný život so psami zlepšiť vzťah medzi ľuďmi a zvieratami? Čo sa môžeme naučiť od psov v súvislosti s dobrým sociálnym a solidárnym spolunažívaním? Inými slovami: Ako sa dá so psom zachrániť svet?

Na písanie knižky ju inšpiroval jej vlastný psík, ktorý do Trnavy pricestuje s ňou. Moderovať besedu bude slovenský spisovateľ, prekladateľ a publicista Michal Hvorecký.

Kultúrne centrum Malý Berlín sídli v historickom centre Trnavy na Štefánikovej 4. Beseda sa v pondelok 23. októbra začína o 19.00 h. Vstup na besedu je voľný. Viac informácii najdete na webovej stránke centra.

Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2023 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.