reklama

Mesto zverejnilo kompletný zoznam všetkých oficiálne prihlásených psov

Kompletnú databázu všetkých evidovaných psov na území mesta spustila trnavská samospráva na oficiálnej stránke trnava.sk.

Zoznam evidovaných psov obsahuje informáciu o adrese chovateľa, kde je pes chovaný, spolu s číslom známky, rasou a dátumom, odkedy je pes evidovaný. Zverejnené informácie o evidovaných psoch vznikajú automaticky z informačného systému a sú aktualizované denne.

V databáze je možné vyhľadávanie podľa viacerých zvolených kritérií ako sú rasa, farba, či konkrétna adresa. Dozviete sa okrem iného, že oficiálne je v Trnave evidovaných takmer 900 krížencov, 250 nemeckých ovčiakov alebo aj dvaja samojedi.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Jedným z motívov sprístupnenia údajov o takmer štyroch tisíckach prihlásených psoch je odhalenie majiteľov, ktorí držia psy načierno a neprihlásili ich na mestskom úrade.

Spoločenstvá vlastníkov domov aj susedia majú právo vedieť, ktorí z chovateľov svoje zviera riadne zaevidovali a platia daň. Z peňazí vybraných za daň psa sa čistia verejné priestranstvá, koše na exkrementy, mesto peniaze vracia naspäť aj vo forme nákupu vrecúšok a rukavíc, ktoré majitelia psov dostávajú,“ zdôraznil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

V roku 2012 plánuje mesto získať do rozpočtu z dane za psa 48-tisíc eur.

Viacerí majitelia psov využívajú aj možnosť evidencie v mieste trvalého bydliska svojich rodičov či starých rodičov, spravidla na dedinách. Poplatky na vidieku sú často niekoľkonásobne nižšie ako v meste.

Daň za chovaného v činžiaku predstavuje 33 eur ročne, v podnikateľskom objekte 50 eur, v rodinnom dome platia majitelia psov 10 eur.

Je to o morálke chovateľov. Ak prihásujú svojho psa na dedine v snahe vyhnúť sa vyšším poplatkom, neporušujú síce zákon, ale zároveň nemajú morálne právo kritizovať pomery v meste, kde reálne žijú a svoje zviera chovajú,“ myslí si Tomašovič.

Databázu evidovaných psov nájdete na tejto adrese.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2012 22:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zverejnilo kompletný zoznam všetkých oficiálne prihlásených psov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.