reklama

Mesto zverejnilo kompletný zoznam všetkých oficiálne prihlásených psov

Kompletnú databázu všetkých evidovaných psov na území mesta spustila trnavská samospráva na oficiálnej stránke trnava.sk.

Zoznam evidovaných psov obsahuje informáciu o adrese chovateľa, kde je pes chovaný, spolu s číslom známky, rasou a dátumom, odkedy je pes evidovaný. Zverejnené informácie o evidovaných psoch vznikajú automaticky z informačného systému a sú aktualizované denne.

V databáze je možné vyhľadávanie podľa viacerých zvolených kritérií ako sú rasa, farba, či konkrétna adresa. Dozviete sa okrem iného, že oficiálne je v Trnave evidovaných takmer 900 krížencov, 250 nemeckých ovčiakov alebo aj dvaja samojedi.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Jedným z motívov sprístupnenia údajov o takmer štyroch tisíckach prihlásených psoch je odhalenie majiteľov, ktorí držia psy načierno a neprihlásili ich na mestskom úrade.

Spoločenstvá vlastníkov domov aj susedia majú právo vedieť, ktorí z chovateľov svoje zviera riadne zaevidovali a platia daň. Z peňazí vybraných za daň psa sa čistia verejné priestranstvá, koše na exkrementy, mesto peniaze vracia naspäť aj vo forme nákupu vrecúšok a rukavíc, ktoré majitelia psov dostávajú,“ zdôraznil vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

V roku 2012 plánuje mesto získať do rozpočtu z dane za psa 48-tisíc eur.

Viacerí majitelia psov využívajú aj možnosť evidencie v mieste trvalého bydliska svojich rodičov či starých rodičov, spravidla na dedinách. Poplatky na vidieku sú často niekoľkonásobne nižšie ako v meste.

Daň za chovaného v činžiaku predstavuje 33 eur ročne, v podnikateľskom objekte 50 eur, v rodinnom dome platia majitelia psov 10 eur.

Je to o morálke chovateľov. Ak prihásujú svojho psa na dedine v snahe vyhnúť sa vyšším poplatkom, neporušujú síce zákon, ale zároveň nemajú morálne právo kritizovať pomery v meste, kde reálne žijú a svoje zviera chovajú,“ myslí si Tomašovič.

Databázu evidovaných psov nájdete na tejto adrese.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júna 2012 22:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto zverejnilo kompletný zoznam všetkých oficiálne prihlásených psov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.