reklama

Majitelia psov musia zaplatiť mestu daň do 31. januára

Do konca januára je povinný každý majiteľ psa na území mesta Trnava zaplatiť mestu ročnú daň. Úrad posiela každému majiteľovi zaregistrovaného psa platobný výmer so šekom. Za psa chovaného v činžiaku sa platí 33,19 eura ročne, v rodinnom dome 9,95 eura. Pre držiteľov zvierat, ktorým jediným zdrojom príjmu je invalidný, starobný alebo vdovský dôchodok je daň stanovená na 6,63 eura.
Za psa v podnikateľských objektoch sa platí daň  49,79 eura.

Mestský rozpočet predpokladá príjem z dane za psa vo výške asi 43-tisíc eur.

Na verejnom priestranstve musí byť každý pes vedený na vôdzke a s nasadeným náhubkom. Bez náhubku môžu byť psy trpasličích plemien. Voľný pohyb psov s nasadeným náhubkom je v Trnave povolený na vyhradených miestach – výbehoch pre psov.

Ilustračné foto: world4pets.com

Prihlásiť sa do evidencie na mestskom úrade je povinný každý držiteľ psa staršieho ako 6 mesiacov, ak ho vlastní viac ako 90 dní. Daň sa platí za prvý úplný mesiac, v ktorom ste sa stali majiteľom psa, vyrubuje sa ročne. V prípade, že prihlasujete psa v priebehu roka, zaplatíte pomernú čiastku.

Od zaplatenia dane je oslobodený držiteľ psa, ktorý je umiestnený v útulku zvierat, má špeciálny výcvik a vlastní alebo používa ho občan s ťažkým zdravotným postihnutím, platiť nemusia ani majitelia psov so zloženou záchranárskou skúškou či dôchodcovia s preukázaným príjmom na hranici životného minima.

Za neprihlásenie psa do evidencie hrozí pokuta do výšky 165 eur.

+Výbehy pre psov na území mesta Trnava


Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2011 10:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Majitelia psov musia zaplatiť mestu daň do 31. januára”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.