reklama

Výška dane za psa zostáva v Trnave dlhodobo nezmenená. Zaplatiť ju treba do konca januára

Na území mesta Trnava žije v súčasnosti do štyroch tisíc registrovaných psov. Povinnosťou ich majiteľov je zaplatiť do 31. januára mestu daň. Výmer spolu so šekom príde majiteľom až do schránky.

Poplatky za chov psov zostávajú v Trnave na rovnakej úrovni už najmenej 12 rokov. Za psa chovaného v činžiaku sa platí 33,19 eura ročne, v rodinnom dome 9,95 eura. Pre držiteľov zvierat, ktorým jediným zdrojom príjmu je invalidný, starobný alebo vdovský dôchodok je daň stanovená na 6,63 eura. Za psa v podnikateľských objektoch sa platí daň 49,79 eura.
Za neprihlásenie psa do evidencie hrozí pokuta do výšky 165 eur. Mesto vymáha peniaze od neplatičov aj prostredníctvom exekútorov.

Mestský rozpočet predpokladá v roku 2012 príjem z dane za psa vo výške asi 48-tisíc eur.

Ilustračné foto: wikipedia.org

Daň sa platí za každého vlastneného psa, poplatok je možné uhradiť prevodom na účet mesta Trnava, poštovým peňažným poukazom alebo do pokladnice mestského úradu na Trhovej 3.

Prihlásiť sa do evidencie na mestskom úrade je povinný každý držiteľ psa staršieho ako 6 mesiacov, ak ho vlastní viac ako 90 dní. Daň sa platí za prvý úplný mesiac, v ktorom ste sa stali majiteľom psa, vyrubuje sa ročne. V prípade, že prihlasujete psa v priebehu roka, zaplatíte pomernú čiastku.

Od zaplatenia dane je oslobodený držiteľ psa, ktorý je umiestnený v útulku zvierat, má špeciálny výcvik a vlastní alebo používa ho občan s ťažkým zdravotným postihnutím, platiť nemusia ani majitelia psov so zloženou záchranárskou skúškou či dôchodcovia s preukázaným príjmom na hranici životného minima.

Zánik daňovej povinnosti je daňovník povinný oznámiť Mestskému úradu v Trnave najneskôr do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti. V prípade nedodržania určenej lehoty mu zaniká nárok na vrátenie pomernej časti dane za zostávajúce mesiace príslušného zdaňovacieho obdobia.

DAŇ ZA PSA V KRAJSKÝCH MESTÁCH:

bytový dom / rodinný dom
TRENČÍN: 25 € / 8 €
NITRA: 50 € / 4 €
PREŠOV: 66 € / 16 €
ŽILINA: 50 € / 10 €
BANSKÁ BYSTRICA: 33 € / 16,50 €
BRATISLAVA (podľa mestských častí): od 33 do 50 €
KOŠICE: 40 € / 10 €

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2012 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Výška dane za psa zostáva v Trnave dlhodobo nezmenená. Zaplatiť ju treba do konca januára”

 1. 1
  JM says:

  Navrhujem zamerať s namiesto vyberania pokút za parkovanie, na pokutovanie psíčkarov ktorí si po svojom miláčikovi neupracú exkrementy. Možno by to bol celkom slušný príjem do mestského rozpočtu. Už to začína byť neúnosné – všade samé hovienka.

  • 1.1
   Will says:

   Navrhujem dan za psa 1000 eur. Potom by si psickari na sidliskach rozmysleli, ci chcu mat v byte psa….

   • 1.1.1
    mina says:

    ani deti by tu nemalo teda byt tak vela ,ja si vo svojom byte zaplatenom budem mat co chcem,tak nemudruj

   • 1.1.2
    Andreina says:

    Nech nikto neublizuje zvieratam su lepsi ako ludia a kaxdy ma narok vlastnit a mat to co chce.kazdy nech sa stara o seba OGNI UNO SI DEVE FARE CAZZI SUA TIE

    • 1.1.2.1
     Rado says:

     Milá Andreina,názor ti nikto nebere.Ale začnite si psíčkari po svojich miláčikoch zdvíhať psie výkaly!!!Týmto vyzývam primátora a poslancov,aby nakázal mestskej polícii dôsledné kontroly!Treba aj z auta vystúpiť páni policajti.

  • 1.2
   marek says:

   toho sa nedockas. jednoduchsie je pre POKUTOVACIU POLICIU vyberat parkovne a osadzat papuce. to je jedina cinnost , ktoru ovladaju

  • 1.3
   Julo says:

   ja navrhujem na naklady majitela odviezt a zlikvidovat kazde auto, co nam stoji a jazdi potravniku alebo ma ohrozuje na chodniku

 2. 2
  Peťko says:

  Navrhujem na takto zmyslajucich ludi,ako je Will, vyrubyt dan 1 000 000 eur za diskriminacne a primitivne navrhy.

 3. 3
  Spartak says:

  Tých návrhov tu je veľa, ale jedno je iste. Niektorí psíčkari su fakt drzí jak svina a nerešpektuju nič!!!

 4. 4
  JM says:

  Mať psa, nie je zločin. Dane zvyšovať netreba. Ale treba vycvičiť majitelov ako sa majú správať. Ak ich nikto netrestá za to čo po sebe nechávajú, človek bez charakteru sa to nenaučí.

 5. 5
  karolína says:

  Wili má pravdu, treba vyrúbiť vyššie dane za psa. To je diskriminácia Peťko? Psíčkari diskriminujú nás. My chodíme po hovnách ich miláčikov. Naše deti sa hrajú na trávnikoch plných psačích exkrementov.
  Pred 10 rokmi sme písali na MÚ, že to takto nemôže ísť ďalej.Odpísali nám, že mestská polícia to kontroluje a dáva pokuty.No, mestská polícia nebola ani dovtedy a ani potom nikde na kontrole. Načo? Prejdú sa po meste, dajú papuču alebo pokutový lístok šoférovi a idú si sadnúť do svoje teplučkej kancelárie. By sa im chcelo!!! A psíčkari si myslia – platím dane, tak upratujte po mojom psovi. Už nám to nejeden povedal.Je to chrapúnske!!!

  • 5.1
   pedro says:

   a mas za tie deti ktore davas vycikat hocikde po meste do travy a na chodnik zaplatenu dan?

   ziadna dan nezbrani tomu aby sa ti pes vykadil na travnik. koniec koncov podla mesta je to tak v poriadku. ked zaplatis dan, tvoj pes moze kadit kde chce a je to v poriadku. teda aspon pre mesto.

   preco vobec existuje dan za psa a kam idu peniaze z tejto dane?
   aky je rozdiel medzi psom v utulku a psom na dvore rodinneho domu ze za toho domaceho treba platit dan?
   preco nieje dan za holubov?

   • 5.1.1
    gabriela says:

    kde je tých 43-tisíc eur ktoré sa vyberu za daň za psa .nikde v meste som nevidela vyhradené miesto pre potrebu psa ani zberné miesto pre extrementy .deti maju vyhradené miesto na hranie na ktoré psi nechodia

 6. 6
  Katarína says:

  Stotožňujem sa s JM . Psík si musí spraviť potrebu, ale ak majiteľ je bez charakteru a nevie čo sa patrí, mal by dostať pár krát pokutu aby sa naučil. A ešte na Linčianskej, chýbajú zberné miesta pre extrementy.

 7. 7
  4564 says:

  K tým mestským policajtom – keď ich zavoláte, že auto parkuje na zákaze, berú na vedomie – nič sa nestane. Pred ZŠ na Spartakovskej je zákaz vjazdu – autá bez problémov tam vchádzajú a príslušníci MsP? Na kopci schovaní pod strechou v družnej debate medzi sebou ……Ďalšie tri príslušníčky MsP debatujú ….už sa mi nechce vypisovať. Predstavitelia mesta by sa mali zaoberať činnosťou MsP v Trnave.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.