reklama

Výška dane za psa zostáva v Trnave dlhodobo nezmenená. Zaplatiť ju treba do konca januára

Na území mesta Trnava žije v súčasnosti do štyroch tisíc registrovaných psov. Povinnosťou ich majiteľov je zaplatiť do 31. januára mestu daň. Výmer spolu so šekom príde majiteľom až do schránky.

Poplatky za chov psov zostávajú v Trnave na rovnakej úrovni už najmenej 12 rokov. Za psa chovaného v činžiaku sa platí 33,19 eura ročne, v rodinnom dome 9,95 eura. Pre držiteľov zvierat, ktorým jediným zdrojom príjmu je invalidný, starobný alebo vdovský dôchodok je daň stanovená na 6,63 eura. Za psa v podnikateľských objektoch sa platí daň 49,79 eura.
Za neprihlásenie psa do evidencie hrozí pokuta do výšky 165 eur. Mesto vymáha peniaze od neplatičov aj prostredníctvom exekútorov.

Mestský rozpočet predpokladá v roku 2012 príjem z dane za psa vo výške asi 48-tisíc eur.

Ilustračné foto: wikipedia.org

Daň sa platí za každého vlastneného psa, poplatok je možné uhradiť prevodom na účet mesta Trnava, poštovým peňažným poukazom alebo do pokladnice mestského úradu na Trhovej 3.

Prihlásiť sa do evidencie na mestskom úrade je povinný každý držiteľ psa staršieho ako 6 mesiacov, ak ho vlastní viac ako 90 dní. Daň sa platí za prvý úplný mesiac, v ktorom ste sa stali majiteľom psa, vyrubuje sa ročne. V prípade, že prihlasujete psa v priebehu roka, zaplatíte pomernú čiastku.

Od zaplatenia dane je oslobodený držiteľ psa, ktorý je umiestnený v útulku zvierat, má špeciálny výcvik a vlastní alebo používa ho občan s ťažkým zdravotným postihnutím, platiť nemusia ani majitelia psov so zloženou záchranárskou skúškou či dôchodcovia s preukázaným príjmom na hranici životného minima.

Zánik daňovej povinnosti je daňovník povinný oznámiť Mestskému úradu v Trnave najneskôr do 30 dní odo dňa zániku daňovej povinnosti. V prípade nedodržania určenej lehoty mu zaniká nárok na vrátenie pomernej časti dane za zostávajúce mesiace príslušného zdaňovacieho obdobia.

DAŇ ZA PSA V KRAJSKÝCH MESTÁCH:

bytový dom / rodinný dom
TRENČÍN: 25 € / 8 €
NITRA: 50 € / 4 €
PREŠOV: 66 € / 16 €
ŽILINA: 50 € / 10 €
BANSKÁ BYSTRICA: 33 € / 16,50 €
BRATISLAVA (podľa mestských častí): od 33 do 50 €
KOŠICE: 40 € / 10 €

Ulož ako PDF
Napísal 12. januára 2012 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výška dane za psa zostáva v Trnave dlhodobo nezmenená. Zaplatiť ju treba do konca januára”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.