reklama

Do konca januára podávajú na mesto priznanie za miestne dane vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom, pozemok či psa

Vlastníci nehnuteľností, ktorí v roku 2019 nadobudli napríklad kúpou, dedičstvom či darovaním nehnuteľný majetok, a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. decembra 2019, sú povinní podať do 31. januára 2020 daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti. Týka sa to aj aj ľudí, ktorí si v minulom roku zadovážili psa.

Povinnosť sa týka aj tých vlastníkov nehnuteľností, ktorí vlani zaznamenali zmenu oproti roku 2018.

Ide napríklad o prípady zmeny výmery, kolaudácie rodinného domu, zmeny využitia stavby, zmeny druhu či výmery pozemku, zmeny výmery zastavanej plochy a podobne.

Ilustračné foto

Od roku 2020 platí znenie Všeobecne záväzného nariadenia č. 529 o dani z nehnuteľností, o dani za psa, o dani za nevýherné hracie prístroje, o dani za jadrové zariadenie.

Týka sa dane z nehnuteľností, pozemkov, zo stavieb, z bytov, za psa a za nevýherné hracie prístroje.

Tieto dane sa priznávajú na spoločnom tlačive.

K dispozícii je v klientskom centre na Trhovej 3 alebo v elektronickej verzii na webstránke trnava.sk v sekcii Úradné tlačivá (typ úradného tlačiva: Odbor ekonomický).

Vlastníci bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností, ktorí v priebehu roku 2019 nemali žiadnu zmenu vo svojom nehnuteľnom majetku, daňové priznanie nepodávajú.

Rozhodnutie o vyrúbení dane im v priebehu roka mesto zašle na adresu trvalého pobytu.

V prípade nepodania priznania správca dane kontaktuje daňovníka.

Daň sa platí až na základe rozhodnutia o vyrúbení dane, teda nie do konca januára 2020. Rozhodnutie príde každému vlastníkovi nehnuteľnosti poštou.

Pri podaní prizania je potrebné predložiť občiansky preukaz, list vlastníctva, rozhodnutie o vklade do katastra, kúpnu zmluvu, prípadne darovaciu zmluvu, osvedčenie o dedičstve a podobne.

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2020 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Do konca januára podávajú na mesto priznanie za miestne dane vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom, pozemok či psa”

 1. 1
  hugo says:

  Brovce teraz pochopia čo je to zvýšenie dane a výpalné za bankrot.

  • 1.1
   Andrej KO says:

   nemáš pravdu stým začala prerastená mafia v štátnej správe od ktorej to odkukala a začala robit tá trnavská. Taxi už dávno zvýšili vybavovači vexláci štartéri priekupníci …. mestská správa bola tá posledná čo zistila ako s nimi ostatní kráááásne vy***. No a tak ich poopravila aby mohla slúžiť trnavčanom a nie oberátorom.

 2. 2
  Nevec Gdo says:

  Je zaujimave kolko herni pribudlo v Trnave. Vyzera to tak, akoby uz kazda ulica mala svoju hernu.
  Budeme take male slovenske Las Vegas.

  Zapadne staty Europy a ich mesta vyhanaju tychto mafianov, dokonca ja Blava sa snazi a u nas sa pomaly premnozuju.

 3. 3
  Viktor Čistič says:

  herne v Trnave fuguju tiez ako cistiarne penazi a pretoze sa v Trnave cim viac okrada lebo verejne finacie su pre Nasich ludi stale nedostupnejsie robia to aj takto, aj takto, aj takto, aj takto, aj takto

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.