reklama

Do konca januára priznávajú mestu daň z nehnuteľnosti vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom či pozemok

Vlastníci nehnuteľností, ktorí v roku 2022 nadobudli napríklad kúpou, dedičstvom či darovaním nehnuteľný majetok, a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. decembra 2022, sú povinní podať do 31. januára 2023 daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Povinnosť sa týka aj tých vlastníkov nehnuteľností, ktorí zaznamenali zmenu oproti roku 2021. Ide napríklad o prípady zmeny výmery, kolaudácie rodinného domu, zmeny využitia stavby, zmeny druhu či výmery pozemku, zmeny výmery zastavanej plochy a podobne.

Vlastníci bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností, ktorí v priebehu roku nemali žiadnu zmenu vo svojom nehnuteľnom majetku, daňové priznanie nepodávajú, rozhodnutie o výmere dane im pošle mesto na adresu trvalého pobytu.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Občania, ktorí majú elektronický občiansky preukaz s čipom a čítačkou, môžu priznanie podať elektronicky cez všeobecné podanie na ústrednom portáli verejnej správy slovensko.sk.

Tí, ktorí elektronický občiansky preukaz s čipom a čítačkou nemajú, vyplnia tlačivo s názvom Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje.

Pri jeho vypĺňaní im pomôžu informácie, ktoré nájdu v sekcii Životné situácie – Dane v rokoch 2022 – 2023.

Tlačivo je potrebné po vyplnení podpísať a poslať poštou na adresu Mestský úrad v Trnave, Trhová 3, 917 71 Trnava, alebo podať osobne na Mestskom úrade v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2023 14:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.