reklama

Ak ste vlani získali nehnuteľnosť, do konca januára musíte podať daňové priznanie

Do 31. januára sú povinní vlastníci nehnuteľností, ktorí v roku 2013 nadobudli nehnuteľný majetok (napríklad kúpou, dedičstvom, darovaním a podobne), a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. decembra 2013, rovnako tak vlastníci nehnuteľností, ktorí zaznamenali zmenu oproti roku 2012 (zmena výmery, kolaudácia rodinného domu, zmena využitia stavby, zmena druhu či výmery pozemku, zmena výmery zastavanej plochy, atď.), podať na Mestskom úrade v Trnave daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Daňové priznanie sa podáva na tlačive, ktoré získate v kancelárii prvého kontaktu v priestoroch MsÚ Trhovej ulici, alebo si ho môžete stiahnuť z tejto stránky.

Posledným dňom na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnosti je piatok 31. januára 2014.

Ilustračné foto

Urobiť tak môžete osobne v podateľni na mestskom úrade, poštou na adrese Ekonomický odbor, MsÚ, Trhová 3, 917 71 Trnava, v prípade potreby konzultácie tiež osobne v kancelárii prvého kontaktu na prízemí MsÚ.

Vlastníci nehnuteľností, ktorí podali priznanie k dani, budú uhrádzať daň až na základe doručeného rozhodnutia mesta Trnava. Mestský úrad posiela rozhodnutia v priebehu roka.

Daň sa pri podávaní priznania neplatí.

Daň z nehnuteľností má v roku 2014 priniesť mestu do rozpočtu 6,9 milióna eur.

Do konca januára musia podať daňové priznanie aj noví majitelia psov alebo majitelia psov, u ktorých do konca minulého roka prišlo k zmene vlastníctva.

KOĽKO ZAPLATÍME?

– majitelia bytov zaplatia daň vo výške 0,35 eura za každý začatý meter štvorcový
– daň za nebytový priestor v obytnom dome je stanovená na 2 eurá/m²
– stavby na bývanie (rodinné domy) a drobné stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre hlavnú stavbu: 0,35 eura /m²
– stavby rekreačných a záhradkárskych chát a domčekov na individuálnu rekreáciu: 0,64 eura /m²
– priemyselné stavby, stavby slúžiace energetike, stavby slúžiace stavebníctvu, stavby využívané na skladovanie vlastnej produkcie vrátane stavieb na vlastnú administratívu, stavby na ostatné podnikanie a na zárobkovú činnosť, skladovanie a administratívu súvisiacu, s ostatným podnikaním a so zárobkovou činnosťou: 3,50 eura /m²

Pozemky:

Základ dane pozemkov:
Záhrady: 5,31 eura/m²
Zastavané plochy a nádvoria: 5,31 eura/m²
Ostatné plochy okrem stavebných pozemkov: 5,31 eura/m²
Stavebné pozemky: 53,11 eura/m²

Ročné sadzby dane z pozemkov:
– záhrady 0,70%
– zastavané plochy a nádvoria 0,70%
– stavebné pozemky 1,00%

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2014 10:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Ak ste vlani získali nehnuteľnosť, do konca januára musíte podať daňové priznanie”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.