reklama

Do 31. januára podávajú Daň z nehnuteľnosti vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom či pozemok

Vlastníci nehnuteľností, ktorí v roku 2017 nadobudli napríklad kúpou, dedičstvom či darovaním nehnuteľný majetok, a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. decembra 2017, sú povinní podať do 31. januára 2018 daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Povinnosť sa týka aj tých vlastníkov nehnuteľností, ktorí zaznamenali zmenu oproti roku 2016. Ide napríklad o prípady zmeny výmery, kolaudácie rodinného domu, zmeny využitia stavby, zmeny druhu či výmery pozemku, zmeny výmery zastavanej plochy a podobne.

Daňové priznanie sa podáva na tlačive, ktoré je k dispozícii v kancelárii prvého kontaktu v priestoroch MsÚ Trhovej ulici, alebo si ho môžete stiahnuť z tejto stránky.

Posledným dňom na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnosti je streda 31. januára 2018.

Ilustračné foto

Vlastníci bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností, ktorí v priebehu roku nemali žiadnu zmenu vo svojom nehnuteľnom majetku, daňové priznanie nepodávajú.

Rozhodnutie o vyrúbení dane im v priebehu roka mesto zašle na adresu trvalého pobytu.

V prípade nepodania priznania správca dane kontaktuje daňovníka.

Daň sa platí až na základe rozhodnutia o vyrúbení dane, teda nie do konca januára 2018. Rozhodnutie príde každému vlastníkovi nehnuteľnosti poštou.

Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti je možné podať osobne v podateľni na mestskom úrade, poštou na adrese MsÚ, Trhová 3, 917 71 Trnava, v prípade potreby konzultácie tiež osobne v kancelárii prvého kontaktu na prízemí MsÚ.

Pri podaní prizania je potrebné predložiť občiansky preukaz, list vlastníctva, rozhodnutie o vklade do katastra, kúpnu zmluvu, prípadne darovaciu zmluvu, osvedčenie o dedičstve a podobne.

Daň z nehnuteľností má v roku 2018 priniesť mestu do rozpočtu asi 7 miliónov 120-tisíc eur, čo je asi 40-tisíc eur viac ako vlani.

Najviac pribudne do mestskej pokladne prostredníctvom dane zo stavieb – 5,33 milióna eur, daň z pozemkov vynesie 1,35 milióna a daň z bytov 440-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2018 6:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

32 komentárov pre “Do 31. januára podávajú Daň z nehnuteľnosti vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom či pozemok”

 1. 1
  ferino says:

  Trnavčania, treba platiť lebo páni poslanci si nadelili vysoké odmeny. Na dôležitejšie veci nie sú peniaze ale na vysoké odmeny pre pánov poslancov musí mesto peniaze nájsť. Mesto má až príliš veľa poslancov, ktorí odčerpávajú peniaze z mestskej kasy. Väčšina poslancov je pasívna , nezapája sa do diskusie k jednotlivým bodov schôdze a pri hlasovaní hlasujú ako jeden . Sú to žrúti našich daní. O kráľovskom plate primátora a viceprimátorov radšej nepíšem.

  • 1.1
   Trulo says:

   Pravdu máš malo by sa prejsť na systém najprv práca potom pláca.Ludia vyčerpaný finančne po sviatkoch a už plať dane.Polovička roboty nespravená , všade plno hnijúceho lístia,ale dane chcú zaplatiť hned.Čo keby to najprv spravili a potom im zaplatíme dane.

   • 1.1.1
    Labakan says:

    Výborný nápad ako rozhýbať učučkaných ,sladko spinkajúcich konšelov čakajúcich od pondelka na piatok na 13 hodinu. BUDÍČEK idú voľby!!!! Dnes mohol ísť na bicykli aj bez radlice.

    • 1.1.1.1
     Kuk says:

     Peťo boduje ,nebude sa opakovať čo tu už niekto navrhoval. Kartu Trnavčana chce nahradiť občianskym preukazom.Uvádza Trnavský hlas na svoje stránke.Zaujímavé riešenie,len či to aj umožňuje zákon podľa mňa ni je úplne jasné.Alebo zas len nahodená udička niečim zaujať po prebdenej noci?

   • 1.1.2
    hniloba says:

    To je fakt všade to hnije. Prehnitá justícia, prehnitá štátna správa, prehnitá vláda, prehnitý parlament. Je čas ten hnoj vykydať.
    Najbližšie stretnutie november 2018 !!!

  • 1.2
   Lojzo says:

   O nič iné im nejde, len o odmeny. Stačí na zasadnutí tichučko sedieť, odmena im ide.

 2. 2
 3. 3
  habakuk says:

  ferino, trulo, Labakan, Lojzo ( alebo je to iba jeden ? ) je dobré, že tu poukazujete na vašich neschopných Kikuša a Gustina. Konečne už majú nové fleky. Tichúčko sedia a odmena im ide, sú to fakt sladko spinkajúci papaláši. Je dobre, že prešli na systém najprv pláca potom práca – vážime si to. Po zásluhe si žijú iba z našich daní v blahobyte.
  Pracovať do súkromného sektora sa im nechce. Neviem prečo ? Veď minimálna mzda 480 € je super a priemerný plat 700 € je bomba a makať na 3 smeny to je životný štýl. Na čo čakajú ?
  A byť v tom kolektíve 950.000 ľudí v exekúcii to je sila, to je cool, chcem to.
  Máte pravdu v živote som nepočul Gustinov príspevok v parlamente, okrem toho čo mu dali prečítať, nezapája sa do diskusie k jednotlivým bodov schôdze a pri hlasovaní hlasujú ako jeden.
  Vaša sebakritika je úžasná, som dojatý, mám slzy v očiach ( od smiechu )

  • 3.1
   bimbo says:

   Vieš habakuk títo potomkovia bírešov, gardistov, komunistov, ŠTBákov majú problém – sviečka dohára. Vedia to. Vedia že koalíciu KDH-Smer-olygarcha nikto v TT nemá rád. Už môžu iba kopať ako zdochýňajúci kôň a iba urážať v anonymnej diskusii. Argumenty nemajú.

   • 3.1.1
    ABC says:

    Neurážaj ľudí ,jeden s tou prezývkou bol najlepší futbalista Slovenska a Miro bol postihnutý človek ,ktorý ale nikomu neublížil

   • 3.1.2
    Terka says:

    Bimbo od teba sa dá čakať všetko aj od krsného. Čo už aj taký smeč na svete.Pozdrav aj hovorcu.Dane ešte zaplatíme aby si mal na výplatu

  • 3.2
   župan says:

   Som zvedavý kto zaplatí tú sekeru na VUC, ktorú tam mládenci – komunisti zanechali. Dúfam, že Jofo nebude taký dobrák ako Bročka a im to omláti o hlavu.

   • 3.2.1
    Nie says:

    To je aj naivná otázka, no predsa občania tohto štátu,ty, ja a všetci ostatný čo tu ešte zostali. Polož si ale otázku kto zaplatil dane za Matoviča n conpany .Argument že zaplatil veľa neobstojí. Tu ide o to či zaplatil všetko čo ukladá zákon. Potom sa môže stavať do pozície martýra, nositeľa morálky. Potom môže plakať pred televíznymi kamerami chytráčik.

    • 3.2.1.1
     Áno says:

     Kto je to Matovič ? Poďme po poriadku : Havel, Mečiar. Lexa, Dzurinda, Mikloš, Slota, Bugár, Gašparovič, Kováč, Čarnogurský, Fico, Danko, …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………. doplňte – pay please

  • 3.3
   Labakan says:

   Ja za seba môžem povedať že nie som s nikým v spoločenstve ani v kooperácii. Niektoré príspevky majú jeden arogantný ton. V súčastnosti nevystupuje pod svojim menom ale prešiel do ilegality, aby sa už viac nezosmiešňoval.

  • 3.4
   melichar says:

   Gustino je od včera Krajský predseda Trnavského kraja za SMER. Vo funkcii skončila Renátka. Touto cestou by sme sa jej my občania chceli poďakovať za neoceniteľnú prácu. Hlavne, že namiesto jedného CT-čka sme mohli mať tri. A na vyšetrenia sme nemuseli čakať pol roka, ale pár dni. Niektorí pacienti sa už daných vyšetrení ani nedožili. A ešte nesmieme zabudnúť na prekrásnu mozaiku na kruháči, ktorú nám pani predsedníčka vyrobila.
   Česť jej práci. Nikdy jej to nezabudneme!!!!!

   • 3.4.1
    baltazár says:

    To ako si to dovolili že nedožili ? Kto to dovolil ? Mohli sa odfocit aj s mobilom. A kto bude placit za nich dane, odvody, pokuty a exekúcie ? Z čeho budeme žiť MY darmožráči v politických stranách a na úradoch a ministerstvách ?
    A z čeho budeme placit tí štadióne a tých drevených futbalistof a jak ščúl kúpime ten titul ? Ščúl bucte mudri !

    • 3.4.1.1
     ABC says:

     Eurojackpote 90 melonov nástup tipovť , ked vyhráme bode aj titul, aj na exekúcie aj na darmožráčov,aj na akadémiu a spravíme aj mestký ples.

     • 3.4.1.1.1
      ABC says:

      Eurojackpot nepadol ,tak mestký ples už nebude určite,ani tých darmožráčov sa ma radnici nezbavíme .Keby sa podarila zlikvidovať tá hniloba z mesta v podobe hnijúceho lístia, ktoré produkuje plesne a baktérie. Budeme musieť počkať až sa oteplí a urobiť to sami. To nás k našej radosti ale neoslobodzuje od platenia daní

  • 3.5
   Ano says:

   Aj Renatka včera plakala na topkách, tak už ste dvaja so slzami v očiach.

 4. 4
  habakuk says:

  OK Labakan beriem, už som sa bál že si prestúpil.

 5. 5
  putin says:

  Organizuje sa na Slovensku generálny štrajk dňa 18.4.2018 od 12.00 na dobu dvoch hodín pod názvom Koniec vlády skorumpovaných politikov a ich prisluhovačov. Prerušenie práce na dve hodiny, vyvesenie vlajok, pripnutie trikolór a plus zhromaždenie občanov na námestiach vo všetkých mestách.
  Zaujímavô. Tak osmičkové roky boli vždy rokmi zmien.

  • 5.1
   ABC says:

   Treba povedať kto ho organizuje a potom sa človek môže rozhodnúť koho podporí .Súčasný trend nezávislí politici nič nerieši,vid´Trnava. Toľko diletantizmu, arogancie, ľudskej hlúposti sa ťažko dá zopakovať.Pokiaľ dôjde k zopakovaniu súčastného stavu bude to pre mesto smrteľné. Na začiatku 90 rokov Helmut Koll zjednotiteľ Nemecka dostal všimné pre stranu 100 000 mariek a stálo ho to celú politickú karieru. Teraz ulejú politici miliardu eur a je jedno či na východe alebo na západe a nič sa nedeje.Klamstvo je v súčastnosti zabehnutá akceptovateľná pracovná metoda ,Trnava svetlý vzor.

   • 5.1.1
    vandák says:

    Sceš sa trocha zasmát ????

    Svetlana Ficová – členka dozornej rady ELWING Slovakia – spoločníci s Cyperskej republiky – daňový raj
    Svetlana Ficová – RHK REAL s.r.o. – spolu s ňou vo firme :
    – Judr. Glváč – minister SMER
    – Judr. Mitro – riaditeľ Slovenskej informačnej služby 1993-1995, 1998-2003
    – Mgr. Toroková – v roku 2008 poskytovala právne služby pre Úrad vlády
    Takže súčasní trend nezávislých politikov je až priam pre našu spoločnosť nevyhnutný. Samo, že nie každý nezávislý je aj ozaj nezávislý a že je super.
    Politika je správa vecí verejných. Dnes v realite nerozhoduje občan, ale poslanec, ktorý sa zodpovedá straníckemu vodcovi alebo štedrému sponzorovi v pozadí.

    • 5.1.1.1
     ABC says:

     To je tak,ked aj docentka Ficová musí mať okolo silných ľudí, aby mohla podnikať a dýchať vzduch čo obyčajný človek. Musí robiť len otroka.V opačnom prípade vás vyvedú na Matovičovu poval na Borovej.

 6. 6
  dodo says:

  Smrteľné bolo pre Trnavu tradičné zoskupenie KDH-SNS-Smer-HZDS-Vlado Porko!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.