reklama

Do 31. januára podávajú Daň z nehnuteľnosti vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom či pozemok

Vlastníci nehnuteľností, ktorí v roku 2017 nadobudli napríklad kúpou, dedičstvom či darovaním nehnuteľný majetok, a vklad do katastra nehnuteľností sa uskutočnil do 31. decembra 2017, sú povinní podať do 31. januára 2018 daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti.

Povinnosť sa týka aj tých vlastníkov nehnuteľností, ktorí zaznamenali zmenu oproti roku 2016. Ide napríklad o prípady zmeny výmery, kolaudácie rodinného domu, zmeny využitia stavby, zmeny druhu či výmery pozemku, zmeny výmery zastavanej plochy a podobne.

Daňové priznanie sa podáva na tlačive, ktoré je k dispozícii v kancelárii prvého kontaktu v priestoroch MsÚ Trhovej ulici, alebo si ho môžete stiahnuť z tejto stránky.

Posledným dňom na podanie daňového priznania k dani z nehnuteľnosti je streda 31. januára 2018.

Ilustračné foto

Vlastníci bytov, domov, pozemkov a iných nehnuteľností, ktorí v priebehu roku nemali žiadnu zmenu vo svojom nehnuteľnom majetku, daňové priznanie nepodávajú.

Rozhodnutie o vyrúbení dane im v priebehu roka mesto zašle na adresu trvalého pobytu.

V prípade nepodania priznania správca dane kontaktuje daňovníka.

Daň sa platí až na základe rozhodnutia o vyrúbení dane, teda nie do konca januára 2018. Rozhodnutie príde každému vlastníkovi nehnuteľnosti poštou.

Daňové priznanie k dani z nehnuteľnosti je možné podať osobne v podateľni na mestskom úrade, poštou na adrese MsÚ, Trhová 3, 917 71 Trnava, v prípade potreby konzultácie tiež osobne v kancelárii prvého kontaktu na prízemí MsÚ.

Pri podaní prizania je potrebné predložiť občiansky preukaz, list vlastníctva, rozhodnutie o vklade do katastra, kúpnu zmluvu, prípadne darovaciu zmluvu, osvedčenie o dedičstve a podobne.

Daň z nehnuteľností má v roku 2018 priniesť mestu do rozpočtu asi 7 miliónov 120-tisíc eur, čo je asi 40-tisíc eur viac ako vlani.

Najviac pribudne do mestskej pokladne prostredníctvom dane zo stavieb – 5,33 milióna eur, daň z pozemkov vynesie 1,35 milióna a daň z bytov 440-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. januára 2018 6:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do 31. januára podávajú Daň z nehnuteľnosti vlastníci, ktorí vlani nadobudli byt, dom či pozemok”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.