reklama

Nablýskané divadlo o túžbe po sláve v ateliéri Andyho Warhola

Divadlo NUDE prichádza posledný raz odohrať ich autorské predstavenie ANDY! To be seen. Inscenácia je tak trochu o každom z nás, no najmä o túžbe po tom byť videný. Derniéra sa uskutoční v stredu 15. novembra 2023 o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín na Štefanikovej 4 v Trnave.

Píšu sa šesťdesiate roky v New Yorku. Ateliér umelca so slovenskými koreňmi, Andyho Warhola, The Factory je v najväčšom rozkvete. Génius, kontroverzná osobnosť, zakladateľ pop-artu, pionier aj revolucionár, špička svetového umenia, ktorej odkaz prežije aj dlho po smrti, tu víta tých, ktorí chcú a majú byť videní – takí, akí naozaj sú. Divadelná hra ANDY! To be seen, sa bude odohrávať práve tu, v ateliéri legendárneho Andyho.

FOTO: Divadlo NUDE

No nebude tak celkom o Andym. Bude o otvorenej atmosfére jeho ateliéru, ktorá ho preslávila. O demokracii a ľudskosti, no tiež veľkej túžbe po sláve, ktorá je podobná tej dnešnej na sociálnych sieťach. Túžba po sláve a po tom, byť videný, sa ani po desaťročiach nezmenila. Dnes je sláva vďaka internetu dostupnejšia než kedykoľvek predtým.

Charizmatická divadelná hra vznikla v dielni bratislavského nezávislého divadla NUDE. Svojimi inscenáciami neraz narážajú na aktuálne vzťahové aj názorové témy a spracúvajú ich originálnym a humorom odľahčeným spôsobom. Divadlo NUDE sa tiež nápadito zaujíma o provokatívne otázky, ktoré vyvstávajú z materstva, partnerstva, manželstva či otázok zachovania identity. Vstupujú do tabuizovaných oblastí sociálnej interakcie.

Trnavské predstavenie je regionálnou premiérou a celkou derniérou. Bude to unikátnejší zážitok a rozlúčka s Andym aj s celou inscenáciou.

Vstupenky na podujatie sú dostupné na webe kultúrneho centra za predpredajovú cenu 9 €, alebo v deň podujatia online alebo osobne na pokladni za 12 €.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2023 17:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.