reklama

Spolupráca FN Trnava s Národným ústavom detských chorôb má priniesť vyššiu kvalitu zdravotníckej starostlivosti

Memorandum o spolupráci Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) a Fakultnej nemocnice Trnava podpísali dnes v NÚDCH riaditelia nemocníc – Peter Bartoň, riaditeľ NÚDCH a Vladislav Šrojta, riaditeľ FN Trnava. Cieľom je spolupráca v oblasti pediatrických programov a zvýšenie kvality zdravotnej starostlivosti pre detských pacientov v Trnavskom samosprávnom kraji.

„Podpísaním Memoranda sa ešte viac zintenzívni spolupráca medzi nemocnicami. V našej nemocnici liečime najzávažnejších pacientov z celého Slovenska v špecializovaných centrách, kde sa o nich starajú špičkoví odborníci. Vďaka rýchlejšej a operatívnejšej komunikácii špičkových lekárov obidvoch nemocníc dokážeme skôr poskytnúť vysokošpecializovanú zdravotnú starostlivosť najzávažnejším pacientom a plne tak využiť všetky možnosti súčasnej medicíny v súlade s najnovšími vedeckými poznatkami,“ ocenil dohodu Peter Bartoň.


Zľava Peter Bartoň a Vladislav Šrojta po podpísaní memoranda

FOTO: FN Trnava

Memorandom sa okrem zlepšenia kvality a dostupnosti zdravotnej starostlivosti napĺňajú aj ciele, ktoré sú obsiahnuté v optimalizácii siete nemocníc, nakoľko je Fakultná nemocnica Trnava zaradená do III. kategórie nemocníc.

„Posilňujeme spoluprácu medzi Fakultnou nemocnicou Trnava a Národným ústavom detských chorôb. Spolupráca sprístupňuje a zvyšuje kvalitu zdravotnej starostlivosti pre detských pacientov v programoch pediatrických subšpecializácií v Trnavskom samosprávnom kraji,“ uviedol Vladislav Šrojta.

Klinika pediatrie FN Trnava na úseku nemocničnej starostlivosti je funkčne a odborne najvyššou jednotkou pre užšie spádové územie okresu Trnava a zároveň poskytuje vysokošpecializované služby širšiemu spádovému územiu v rámci kraja.

Na klinike sú hospitalizované deti od obdobia novorodenca do ukončenia 18 roku života. Klinika pediatrie má tri ošetrovacie jednotky: deti do 3 rokov, väčších detí 4-18 rokov a jednotku intenzívnej starostlivosti.

Spolupráca medzi signatármi bude mať pozitívny dopad na poskytovanú zdravotnú starostlivosť pre detského pacienta.

Spolupráca medzi FN Trnava a Národným ústavom detských chorôb je najmä v programoch:

– program pediatrickej anestéziológie a intenzívnej medicíny

– program detskej chirurgie

– program detskej oftalmológie

– program nemocničnej pediatrie

– program pediatrickej kardiológie

– program pediatrickej pneumológie a ftizeológie

– program pediatrickej gastroenterológie, hepatológie a porúch výživy

– program pediatrickej endokrinológie, diabetológie a vrodených chýb metabolizmu

– program pediatrickej nefrológie

– program pediatrickej reumatológie

– rogram pediatrickej hematológie a onkológie

– program pediatrickej infektológie

– program pediatrickej imunológie a alergológie

– program pediatrickej neurológie

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2023 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.