reklama

Najlepším futbalistom Spartaka je Koštrna, do Siene slávy uviedli šesť legiend

V blížiacim sa koncom roka FC Spartak Trnava hneď po poslednom zápase sezóny vyhlásil výsledky tradičných ankiet v rámci Andela roka. Počas milého podujatia sa na pódiu kina CINEMAX v Trnave vystriedali mnohé futbalové osobnosti, ktorých ako prvý pozdravil spolumajiteľ klub Tomáš Drobný. Poďakoval všetkým na úspešnú reprezentáciu klubu nielen v tomto roku, ale počas celej existencie, ktorá sa prehupla do druhej stovky.

Cenu Anky Belkovej určenú pre najlepšiu futbalistku Spartaka získala Erika Randová. Hráva na pozícii strednej obrankyne, ale v prípade potreby družstva dokáže alternovať aj na kraji obrany. Jej prednosťami sú herná inteligencia a prehľad v hre. Dokáže poľahky vyriešiť zložité situácie v obrannej fáze hry, tak aj v útočnej. Svoje dlhoročné skúsenosti sa snaží predávať aj mladším hráčkam v tíme a jej prínos je preto dosť dôležitý či už na ihrisku, ale aj v kabíne.

Najlepším hráčom do 19 rokov, ktorému pripadla Cena Antona Malatinského, sa stal Martin Rýzek. V tomto roku dovŕšil dospelosť, ale od novej sezóny už hráva pravidelne mužský futbal za druholigové Malženice, kde nastupuje v základnej zostave. Tréningový proces absolvuje s A-mužstvom Michala Gašparíka a zrejme sa čoskoro dočká aj svojho debutu v najcennejšom spartakovskom drese. Mladý stopér, ktorý je členom slovenskej reprezentačnej devätnástky, vyniká najmä v hlavičkových súbojoch a hoci má najmä defenzívne úlohy, má veľmi dobrý dribling.


Karol Dobiaš a Kristián Koštrna

FOTO: FC Spartak Trnava

O najkrajšom góle hlasovali fanúšikovia, ktorí sú členmi trnavskej futbalovej „RODZINY“ a pomerne jednoznačnej rozhodli, že tým najkrajším gólom boli nožničky Lukáša Štetinu. 32-ročný bývalý reprezentant stále čaká na svoj prvý ligový gól v trnavskom drese, ale v tejto sezóne strelil už tri góly v pohárovej Európe. Ten domáci do siete Lechu Poznaň bol nielen rozhodujúci postupový, ale najmä ukážkový.

Štetina sa umiestnil vysoko aj v ankete o najlepšieho hráča Spartaka, keď skončil na 3. mieste.

Pred ním bol na 2. priečke Erik Daniel, ktorého tesne predbehol Kristián Koštrna a získal Cenu Ladislava Kunu.

Odchovanec Spartaka oslávil v piatok svoje 30. narodeniny. V tomto kalendárnom roku odohral dovedna 45 zápasov, zväčša na pravej strane obrany, no v prípade potreby dokáže zaskočiť aj na stopérskom poste. Vekom zreje ako víno, je stabilnou súčasťou základnej zostavy Michala Gašparíka a vo viacerých zápasoch viedol mužstvo s kapitánskou páskou. Jeho prednosťou je konštantnosť výkonov a z jeho práce neraz ťažia krídla na jeho strane.

„Veľmi si toto ocenenie vážim, no viac ako individuálne trofeje ma tešia kolektívne úspechy. Tento rok bol výnimočný a asi najlepší v mojej kariére, ktorá sa už postupne preklápa, no chcel by som ešte podobné úspechy zažiť a som plný odhodlania,“ povedal po prevzatí trofeje, keď si na slávnosť odbehol z oslavy svojej tridsiatky, ktorú dovŕšil v piatok.

Keďže Spartak oslávil v tomto roku sté výročie od svojho vzniku, uviedol pri tejto príležitosti hneď šesticu hráčov zo slávnej éry na prelome 60. a 70. rokov do Siene slávy.

K hráčom ako Jozef Adamec, Ladislav Kuna, Anton Malatinský, Stanislav Jarábek, Imrich Stacho a Valerián Švec pribudli od včerajšieho dňa aj legendy Karol Dobiaš, Alojz Fandel, Kamil Majerník, Stanislav Martinkovič, Dušan Keketi a Josef Geryk in memoriam.

„Bol som milo prekvapený a veľmi si to ocenenie vážim. V dokrútke som sa videl prvýkrát ako som strieľal, behal, kombinoval. Hráčom by som zaželal, aby dosiahli ešte väčšie úspechy v ďalšom roku. Odkázal by som im, aby na sebe pracovali a aby boli hrdí na to, že môžu reprezentovať Spartak Trnava, čo je vynikajúca značka a aby si vážili to, že v ňom môžu hrať pred takým obecenstvom, aký Spartak má,“ povedal jeden z novouvedených členov Siene slávy Alojz Fandel.

Všetci šiesti mali z archívnych záberov zo svojej kariéry pripravený filmový medailón. Niektoré zábery videli možno po prvýkrát, iné po mnohých rokoch a spoločne si zaspomínali. Všetky archívne filmové dokumenty budú súčasťou Siene slávy na trnavskom štadióne Antona Malatinského, ktorá bude otvorená počas zimnej prestávky a sprístupnená verejnosti.

Na slávnostnom galavečere sa zišli viaceré osobnosti, ktoré sú späté s trnavským futbalom. Okrem legiend a aktívnych hráčov, prišli aj bývalí funkcionári, futbalisti, či tréneri.

Nechýbali Juraj Jarábek, Ladislav Jurkemik, Jozef Šuran, Vladimír Ekhart či Karol Pecze. „Opäť som ožil. Akonáhle človek vstúpi do tohto prostredia, tie spomienky sa veľmi rýchlo vrátia. To obdobie som prežíval nielen ja, ale celá Trnava a plný štadión,“ zaspomínal tréner Spartaka z úspešného obdobia v 90. rokoch.

Jedným z hlavných iniciátorov celej myšlienky je súčasný prezident Peter Macho, ktorý miluje spartakovskú históriu a veľmi sa tešil, že sa mu podarilo na jedno miesto dostať viaceré futbalové osobnosti. „Myslím, že tento večer sa vydaril. V klube sme si spomenuli na bývalé legendy Spartaka, ktoré boli právom uvedené do Siene slávy. Chcel by som všetkým poďakovať a myslím, že sme všetci zažili nezabudnuteľný večer.“

Na podujatí v kinosále CINEMAX nechýbal ani Martin Škrtel. „Tento rok bol špeciálny. Bola storočnica, klubu sa podarilo obhájiť víťazstvo v pohári a postúpiť do Európy, čo sa nedeje každú sezónu. Z tohto pohľadu môžeme rok hodnotiť ako úspešný. V lige by sme si to predstavovali možno trocha lepšie, ale nezakrýva to úspechy, ktoré klub a mužstvo dosiahli.“

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2023 13:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spartak Trnava, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.