reklama

Trnavské stredné školy čakajú investície za niekoľko miliónov eur

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) ako zriaďovateľ stredných škôl pripravuje viacero investičných akcií do modernizácií budov alebo areálov vzdelávacích inštitúcií v celom kraji, Trnavu nevynímajúc. Vyplýva to zo schváleného rozpočtu TTSK na roky 2024-2026.

Stredná priemyselná škola technická na Komenského ulici v Trnave sa má v roku 2024 dočkať vybudovania moderného športového areálu v predpokladanej hodnote 1,6 milióna eur. Investícia je rozdelená na dva roky, väčšiu časť majú stihnúť v tomto roku.

V roku 2025 by mala hlavná budova školy, ako aj spoločenská miestnosť a dielne situované od Študentskej ulice dostať novú fasádu v rámci projektu zameraného na zvýšenie energetickej hospodárnosti. V tomto roku sú v rozpočte trnavskej župy plánované výdavky za takmer 70-tisíc eur na projektovú dokumentáciu, v budúcom roku sa majú uskutočniť stavebné práce za asi 1,6 milióna eur.

Na Strednej zdravotníckej škole v Trnave počíta rozpočet župy v tomto roku s rekonštrukciou internátu v hodnote takmer 800-tisíc eur, plánuje sa aj rekonštrukcia strechy za vyše 50-tisíc eur.

FOTO: SPŠ technická Trnava

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku by v tomto roku mala dostať zrekonštruovanú telocvičňu v hodnote 130-tisíc eur a odbornú učebňu pre odbor Veterinárne zdravotníctvo a hygiena za takmer 190-tisíc eur.

V budúcom roku sa počíta na škole s modernizáciou fasád či okien a zvýšením energetickej úspornosti za vyše 1,6 mil. eur, ako aj s výstavbou vonkajšieho športového areálu za viac ako štvrť milióna eur.

Stredná odborná škola obchodu a služieb na Lomonosovovej ulici má v rozpočte TTSK na rok 2024 vyčlenených 89-tisíc eur na rekonštrukciu učební, 46-tisíc eur na workoutové ihrisko, ako aj 150-tisíc eur na rekonštrukciu auly.

S investíciami môže počítať aj Stredná odborná škola elektrotechnická so sídlom na Sibírskej ulici. Stotisíc eur je v roku 2024 vyčlenených na rekonštrukciu internátu, ďalších takmer 50-tisíc na inštaláciu klimatizácie v budove talentcentra.


Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Spojená škola Trnava na ulici J. Bottu získa v tomto roku 50-tisíc eur na rekonštrukciu sociálnych zariadení na školskom internáte, 200-tisíc eur je vyčlenených na projekt novej športovej haly.

Výstavba sa začne najskôr v roku 2025, predpokladané investície sú aktuálne rozdelené na roky 2025 a 2026 vo výške 1,6 milióna eur.

Na Strednej priemyselnej škole dopravnej na Študentskej ulici v Trnave pripravuje župa investície najmä v roku 2025, kedy by sa mala začať rekonštrukcia fasády a zateplenie budov školy za vyše 260-tisíc eur, modernizáciou a rozšírením za 500-tisíc má prejsť školská jedáleň.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2024 16:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.