reklama

Policajti vytiahli na Prednádraží muža zo zadymeného bytu

Operačné stredisko prijalo v utorok 30. januára 2024 v ranných hodinách oznámenie o štipľavom dyme, ktorý sa mal šíriť po bytovom dome na trnavskom sídlisku Prednádražie.

Na miesto ako prví dorazili policajti trnavskej Pohotovostnej motorizovanej jednotky. Oznamovateľka im otvorila vchodové dvere a ukázala byt, z ktorého bolo dym cítiť.

„Policajti začali ihneď klopať na dvere. Tie otvoril dezorientovaný 57 – ročný muž a na chodbu sa spoza neho okamžite vyvalil hustý štipľavý dym. Policajti museli muža z bytu vytiahnuť, keďže aj po opakovaných výzvach ho odmietal opustiť, neustále kládol aktívny odpor a tvrdil, že sa nič nedeje a ide si ľahnúť,“ opisuje udalosti trnavská polícia.

FOTO: HaZZ Trnava

Zasahujúcim policajtom vzápätí prišli na pomoc aj kolegovia zo železničnej polície. Spoločne potom prehľadali zadymený byt, či sa v ňom nenachádza iná osoba a pootvárali okná. Vtedy si všimli, že dym stúpa z kresla pod oknom.

Železniční policajti evakuovali ostatných obyvateľov bytovky, policajti z PMJ zobrali hasiaci prístroj z policajného auta a kreslo uhasili.

„Pri záchrane ľudských životov sa policajti, práp. Denis a nstržm. Adam z PMJ a práp. Patrik a ppráp. PhDr. Nora zo železničnej polície, nadýchali dymu a museli byť ošetrení v trnavskej nemocnici,“ konštatuje KR PZ v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 30. januára 2024 17:26. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.