reklama

Muž odpadol na ulici v centre Trnavy, život mu zachránila rýchla reakcia policajta

Policajt z Odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Trnave v pondelok 5. februára 2024 svojou rýchlou reakciu zachránil život 60 – ročnému Trnavčanovi.

Ako informuje Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave, policajt si krátko po 9. hodine ráno všimol pri vchode do jednej z trnavských bánk v centre mesta staršieho pána, ktorý náhle odpadol. Neváhal a okamžite sa mu rozbehol na pomoc.

Ilustračné foto: KR PZ Trnava

„Mužovi skontroloval životné funkcie a keď zistil, že muž na neho nereaguje, nemá prítomný pulz, okamžite začal s masážou srdca. Okolostojacich ľudí poprosil, aby mu na miesto privolali sanitku. Kým čakali na príchod záchranárov, policajt pokračoval v masáži srdca až do momentu, kým sa u muža neobnovil aspoň slabý pulz a ten nakoniec otvoril aj oči,“ priblížila trnavská polícia vážnu udalosť.

Privolaní zdravotníci si po prichode pacienta prevzali do svojej starostlivosti a vykonali ďalšie nevyhnutné opatrenia na jeho záchranu.

Policajt – záchranár spolu s hliadkou Pohotovostnej motorizovanej jednotky im nakoniec pomohli muža naložiť do sanitky. Záchranári ho potom previezli na ďalšie vyšetrenie do trnavskej nemocnice.

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2024 17:06. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.