reklama

Novou riaditeľkou automobilky Stellantis v Trnave bude Monika Poussard

Spoločnosť Stellantis oznámila 13. februára 2024 zmenu vo vedení svojej trnavskej automobilky. S platnosťou od 1. apríla 2024 bude za novú riaditeľku závodu v Trnave vymenovaná Monika Poussard, ktorá bude priamo zodpovedať vedúcemu klastra segmentu malých a stredných vozidiel, Oscarovi Fernándezovi Puentemu. Poussard vystrieda súčasného šéfa Martina Dzamu, ktorý bol v čele automobilky ako prvý Slovák od marca 2021.

Monika Poussard prináša so sebou do Trnavy viac ako 25-ročné manažérske skúsenosti predovšetkým v automobilovom priemysle, vďaka čomu je dobre pripravená na to, aby mohla viesť trnavský závod do novej éry úspechu.

Monika Poussard bude vo svojej novej funkcii zodpovedná za vedenie sériovej výroby vozidiel na platforme Smart Car v závode v Trnave. Na základe svojich profesionálnych skúseností a dosiahnutých výsledkov môže stavať na základoch, ktoré položil jej predchodca Martin Dzama, a zabezpečiť, aby si trnavský závod udržal svoju pozíciu lídra v oblasti výkonnosti a inovácií v tomto odvetví.


Martin Dzama a Monika Poussard

FOTO: Stellantis

Martin Dzama pôsobil v automobilke už od jej úplných počiatkoch v roku 2004.

Ako konštatuje v tlačovej správe automobilka Stellantis, odchádzajúci riaditeľ závodu zohral v posledných piatich rokoch kľúčovú úlohu pri transformačnom procese závodu v Trnave a príprave na nový výrobný program.

S viac 20 rokmi skúseností v prvej línii výrazne prispel pri nasmerovaní automobilky na cestu úspechu. Misia Martina Dzamu v koncerne Stellantis nekončí a jeho profesionálna cesta bude pokračovať na korporátnej úrovni v rámci štruktúry Corporate Manufacturing, informoval koncern.

„Sme nadšení, že môžeme privítať Moniku ako novú generálnu riaditeľku závodu v Trnave,“ povedal Oscar Fernández Puente, vedúci klastra segmentu malých a stredných vozidiel v Stellantis.

„Jej bohaté skúsenosti a preukázané líderské schopnosti z nej robia ideálnu kandidátku na to, aby viedla závod do ďalšej fázy rastu a inovácií. Taktiež chcem vyjadriť úprimnú vďaku Martinovi za jeho neoceniteľný prínos pre závod a prajem mu všetko najlepšie v jeho novej funkcii.“

Vymenovanie Moniky Poussard a nová misia Martina Dzamu predstavujú potvrdenie záväzku Stellantis podporovať talenty a neustále zlepšovať svoje prevádzky.

Zatiaľ čo sa závod v Trnave pripravuje na vstup do novej éry, skupina Stellantis zostáva nemenne odhodlaná poskytovať dokonalosť v každom aspekte svojho podnikania.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2024 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.