reklama

Trnavská automobilka Stellantis vypláca mimoriadny bonus 300 eur, od jesene zvyšuje mzdy operátorom výroby

Vyplatenie mimoriadneho bonusu 300 EUR, zvýšenie garantovanej mesačnej mzdy a zavedenie kompetenčného príplatku sa premietne od jesene 2022 do zvýšenia miezd operátorov trnavskej automobilky v priemere o 90 eur mesačne.

V zhode s odborovou organizáciou OZ KOVO o tomto zvýšení finančného ohodnotenia svojich zamestnancov nad rámec platnej kolektívnej zmluvy rozhodlo vedenie trnavskej automobilky Stellantis Slovakia v snahe oceniť úsilie každého zamestnanca v mimoriadne turbulentnej dobe, informoval šéf komunikácie automobilky Peter Švec.

Ilustračné foto: Stellantis

V platnosti ostáva všetkých viac ako 20 rozličných benefitov pre tím zamestnancov automobilky, ale aj ostatné platové zložky odmeňovania ako je napríklad 13. plat, či vyplatenie podielu na hospodárskom výsledku skupiny Stellantis, ktorý za posledné tri roky predstavoval priemernú vyplatenú sumu 1065 eur.

„Chceme tým ohodnotiť nasadenie zamestnancov za posledné obdobie poznačené zvyšovaním konkurenčného tlaku, dopadmi COVID a polovodičovej krízy, či enormným zvyšovaním cien energií v dôsledku vojny na Ukrajine,“ komentoval rozhodnutie automobilky jej generálny riaditeľ Martin Dzama.

Priemerná hrubá mzda v trnavskej automobilke Stellantis Slovakia bola za rok 2021 (bez top manažmentu) vo výške 1690 eur. U operátorov dosiahla priemerná hrubá mzda za rovnaké obdobie výšku 1367 eur.

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2022 11:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.