reklama

Trnavská automobilka zvyšuje mzdy, vypláca bonusy zamestancom a pripravuje sa na výrobu nového modelu

V súvislosti s prípravou nového, veľkokapacitného výrobného programu prechádza trnavská automobilka Stellantis Slovakia od 1.októbra 2023 na niektorých výrobných prevádzkach na 2-zmenný pracovný rozvrh. Intenzita prác na novom projekte sa zvyšuje a trnavský závod bude potrebovať uvoľniť výrobné kapacity pre aktivity súvisiace s projektom, informoval hovorca trnavskej automobilky Michal Nič.

Ako pripomenul, ide o dočasné riešenie na obdobie niekoľkých mesiacov, ktoré nebude mať vplyv na zamestnanosť v závode.

„Postupný začiatok výroby nového výrobného programu je naplánovaný na začiatok roku 2024. S cieľom výrazne prispieť k zvyšovaniu uhlíkovej neutrality budú veľkú časť výrobného programu predstavovať aj plne elektrické motorizácie. Po tejto dočasnej fáze a spustení výroby vozidiel novej platformy sa v roku 2024 vrátime k organizácii výroby na 3 pracovné zmeny a po zvýšení objemu výroby na 4 pracovné zmeny,“ povedal Michal Nič.

Zamestnávateľ spolu s odborovými organizáciami dohodol pravidlá pre flexibilitu pracovného času v 2-zmennej prevádzke a zároveň mimoriadne mzdové opatrenia nad rámec platnej Kolektívnej zmluvy.

Tie zahŕňajú mimoriadny bonus vo výške 400 eur pre zamestnancov 2-zmennej prevádzky, skoršie vyplatenie tretej časti podielu na zisku (617 € z celkových 1384 € vyplatených v roku 2023) a aplikovanie všeobecného zvýšenia mzdy o 40 eur od 1.januára 2024, teda o tri mesiace skôr ako je dohodnuté v Kolektívnej zmluve.

Ilustračné foto: Stellantis

Všetky ostatné benefity a zložky odmeňovania, ako 13. plat, podiel na zisku, mesačná individuálna prémia či funkčný príplatok zostávajú zachované.

„Zamestnávateľ zároveň od 1. septembra 2023 zmení zaradenie do tarifných tried pre časť kvalifikovaných robotníkov ako sú napríklad na pracovnej pozícii teamleader, údržbár, obsluha strojov a zariadení, čo prinesie individuálne zvýšenie mzdy pre viac ako 350 zamestnancov,“ pripomenul Nič.

Cieľom trnavského závodu je stať sa lídrom výroby skupiny Stellantis v doménach výroby, ekonomickej výkonnosti a klientskej kvality tak v krátkodobom, ako aj v dlhodobom horizonte. K tomu má prispieť aj nový transformačný manažérsky projekt Smart Way, ktorý stojí na troch pilieroch: produkt, proces a ľudia.

„Stellantis počíta s trnavským závodom a spoločne budeme pokračovať v transformačnom procese tradičného výrobcu automobilov na ‚technologickú spoločnosť poskytujúcu udržateľnú mobilitu“, doplnil hovorca automobilky.

Ulož ako PDF
Napísal 21. septembra 2023 14:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.