reklama

Dve nové kamery mestskej polície monitorujú detské ihrisko na Prednádraží, ďalšia pribudne na Linčianskej

Na území mesta pribudli dve nové bezpečnostné kamery mestskej polície, o pár dní nainštalujú ďalšiu.

Zatiaľ v skúšobnej prevádzke fungujú dve nové kamery Mestskej polície v Trnave. Dohliadajú dodržiavanie poriadku v priestoroch nového detského ihriska na Beethovenovej ulici na Prednádraží.

Tretia bezpečnostná kamera bude na prelome marca a apríla pokrývať priestory medzi parkoviskom pred CKD Marketom, pred ubytovňou Trnavan, susednou obytovňou a činžiakmi na Zelenečskej ulici pri kruhovej križovatke na okraji mesta.

Projekt rozšírenia monitorovacieho kamerového systému mesta podporila v roku 2015 sumou 20-tisíc eur Rada vlády SR pre prevenciu kriminality. Sedem tisíc eur investovalo mesto z vlastného rozpočtu.

kamery-msp2

kamery-msp3
Kamery lokalizujú priestor nového ihriska na Beethovenovej ulici

Podľa slov náčelníka MsP Igora Kelešiho v priebehu tohto roka by mala pribudnúť ďalšia bezpečnostná kamera pri Bernolákovej bráne.

“Zachytávať bude časť Radlinského ulice s parkoviskom, okolie hradieb v Bernolákovom sade, ale aj časť Študentskej ulice,” priblížil.

Monitorovací kamerový systém MsP bol spustený v roku 2000. V súčasnosti pokrýva 21 otočných dynamických kamier a päť stacionárnych kamier centrum mesta, ako aj časti niektorých sídlisk.

Kamery prepojené optickým káblom s centralizovaným pultom v priestoroch MsP na Trhovej ulici pokrývajú aj časť sídliska Linčianska, Družby, železničnej a autobusovej stanice, Coburgovu ulicu alebo časť sídliska Prednádražie.

kamery-msp
Centrálny pult ochrany v priestoroch mestskej polície

“Kamery snímajú a nahrávajú 24 hodín denne, ich obsluhu zabezpečujú vyškolení zdravotne ťažko postihnutí občania. V budúcnosti plánujeme v snahe o zvýšenie bezpečnosti ďalšie rozširovanie kamerového systému na sídliskách. O konkrétnych lokalitách rozhodnú aj skúsenosti Policajného zboru SR, s ktorým spoločne vytipujeme miesta s vyšším nápadom trestnej činnnosti,” predsotrel plány MsP Keleši.

“Zároveň chcem zdôrazniť, že asistencia monitorovacieho systému sa nijako nedotýka ani neznižuje fyzický dohľad nad dodržiavaním bezpečnosti a verejného poriadku hliadkami mestskej polície v uliciach mesta,” pripomenul.

V budúcnosti zrejme pribudnú v problematických lokalitách aj fotopasce, ktoré majú pomôcť v boji proti zakladaniu divokých skládok.

Monitorovací kamerový systém v pomerne hojnej miere využívajú pri objasňovaní trestnej činnosti aj vyšetrovatelia policajného zboru. Na kolegov z mestskej polície sa obracajú so žiadosťami o sprístupnenie kamerových záznamov pravidelne.

Podľa informácií preventistu MsP Pavla Boďu v roku 2014 pomohli záznamy mestských kamier pri objasňovaní viac ako 60 trestných činov či priestupkov pre potreby PZ SR. Najviac z nich sa týkalo okrádania ľudí, lúpežných prepadnutí, krádeží z objektov a áut alebo dopravných nehôd.

Samotná obsluha systému zaznamenala 59 udalostí, ktoré mali spojitosť s trestnou alebo priestupkovou činnosťou.

Najčastejšie išlo o dopravné priestupky, rušenie nočného pokoja, vandalizmus, budenie verejného pohoršenia, močenie na verejnosti, podozrivú činnosť zlodejov či napríklad lezenie na Trojičku.

Ulož ako PDF
Napísal 19. marca 2015 12:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Dve nové kamery mestskej polície monitorujú detské ihrisko na Prednádraží, ďalšia pribudne na Linčianskej”

 1. 1
  mac1320 says:

  Tie kamery na Beethovenovej ulici na prednádraží majú nočné videnie ??? Preto že to nové detské ihrisko, ktoré je tam postavené a zrejme kvôli ktorému je tam aj teraz tá kamera, nie je osvetlené. Svetlá tam sú, v lete svietili a teraz už nesvietia.

 2. 2
  fifo says:

  Náčelník sa chváli kam.systémom,to si asi robí srandu z ľudí?Poznám aspoň dvoch ľudí čo ich okradli rómovia a na PZ im povedali,že kamera na Trojičnom námestí nič nezachytila!Že ona je točiaca,tak je náhoda či niečo aj zabere.Chcel by som vidieť skutočne odhalených tres.činov!A to nehovorím o vykrádačov áut.Na Štefanikovej kamošovi vykradli auto a na MsP zase nič a bicykle sa kradnú v meste jedna radosť……A koľko chytili zlodejov bicyklov?Žiadneho…

 3. 3
  jozo says:

  suma 27.000E na rozšírenie kamerového systému je iba na 3 kamery ?

 4. 4
  ssTT says:

  2 kamery len na jedno ihrisko? :D :D :D prečo nie rovno 10?

 5. 5
  kamera says:

  Na zelznicnej stanici (pristresok pre bicykle) tiez slubili, ze bude a dodnes nieje. Smeracke sluby nedodrzane, prosim doplnte aj sem

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.