reklama

Do Trnavy smeruje nový model. Závod PSA Peugeot Citroën čaká modernizácia výroby

PSA Peugeot Citroën Slovakia bude miestom výroby úplne nového modelu značky Citroën, ktorého produkcia sa bude spúšťať exkluzívne len na Slovensku.

Trnavská automobilka zároveň štartuje viacero modernizačných projektov s cieľom zvýšiť ešte v roku 2015 flexibilitu a výrobnú kapacitu závodu, ktorý pre zákazníkov po celom svete aktuálne vyrába modely Peugeot 208 a Citroën C3 Picasso.

Oznámil to v piatok v Trnave na stretnutí s novinármi Rémi Girardon, generálny riaditeľ PSA Peugeot Citroën Slovakia.

Z celkovej investície viac ako 300 miliónov eur do nového modelu nasmeruje skupina PSA Peugeot Citroën približne 80 miliónov eur do Trnavy.

psa-trnava
Ilustračné foto

Pôjde o investície do moderných technológií predovšetkým v prevádzke zvarovňa. V industriálnej časti projektového tímu nového modelu pre Trnavu pracuje výhradne lokálny technický personál zo slovenskej automobilky.

V apríli PSA Slovakia spúšťa v prevádzke montáže aj moderný systém logistiky pod pomenovaním Full Kitting, s celkovou investíciou 4,5 milióna eur. Od mája tohto roku sa po dôkladnej úprave pracovných postov a celkovej investícii 1,5 milióna eur začne zvyšovať aj výrobná kadencia automobilky z 57 na 60 vozidiel za hodinu, s čím v prevádzke montáž pribudne 15 nových pracovných miest.

Príchod úplne nového modelu má zároveň za cieľ výrazne prehĺbiť integráciu nových lokálnych dodávateľov predovšetkým zo Slovenska, prípadne okolitých krajín stredoeurópskeho regiónu a ich pritiahnutie bližšie k automobilke v Trnave.

Rozhodnutie koncernu umiestniť výrobu nového modelu práve v trnavskom výrobnom centre posilní jeho budúcu špecializáciu v produkcii modelov segmentu B Mainstream a potvrdí profiláciu Trnavy ako „výnimočného závodu“ pre výrobu tohto segmentu.

image001

image005

image006

image007

image009

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2015 15:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

2 komentáre pre “Do Trnavy smeruje nový model. Závod PSA Peugeot Citroën čaká modernizácia výroby”

  1. 1
    mac1320 says:

    Zamestnanci Pežotu sa už určite veľmi tešia

  2. 2
    ssTT says:

    tie argumenty, prečo nezvýšiť sú nagrc…

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.