reklama

Najlepším športovcom Trnavského kraja za rok 2018 sa stal futbalový klub Spartak Trnava

Trnavský samosprávny kraj aj v tomto roku oceňoval najlepších športovcov nášho regiónu. Víťazom ankety Športovec roka Trnavského samosprávneho kraja za rok 2018 sa stal futbalový klub FC Spartak Trnava.

Odovzdávanie ocenení pre najúspešnejších športovcov trnavskej župy sa uskutočnilo 10. decembra v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika.

Okrem hlavných kategórií ankety – Športovec roka, Objav roka a Tréner roka – ocenili najlepších aj v kategóriách dospelých, dorastu a žiakov.


Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutočnilo v trnavskom divadle

FOTO: TTSK

Výsledky ankety športovec roka:

Športovec roka Trnavského samosprávneho kraja za rok 2018

FC Spartak Trnava – muži – Po dlhých 45 rokoch získali zverenci trénera Nestora El Maestra titul Majstrov Slovenska a kvalifikovali sa do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA.

Objav roka

Alex Nemec – úspechy žne v motoristickom športe, ktorému sa v duchu rodinnej tradície začal venovať už ako štvorročný. Pretekár klubu GIOM RACING TEAM Piešťany je medzinárodným majstrom Slovenska v motokárach trieda MINI60 a účastníkom Majstrovstiev sveta v motokárach.

Tréner roka

Dominik Sawicki – v roku 2018 získali jeho zverenci z Klubu Takewon-Do HWA RANG Trnava celkom 11 zlatých, 8 strieborných a 7 bronzových medailí na slovenských turnajoch. Darilo sa im aj na zahraničných súťažiach, odkiaľ si priviezli celkovo 5 zlatých, 6 strieborných a 5 bronzových medailí. V uplynulom roku získal osvedčenie „medzinárodný inštruktor“ a ako jediný tréner v Trnavskom samosprávnom kraji získal aj technický stupeň IV. Dan.

Kategória dospelí (3 jednotlivci bez určenia poradia, jeden kolektív)

Andrej Csemez– KO BOX CLUB Galanta

Andrej si z Otvorených majstrovstiev Európskej únie v boxe, ktoré sa konali španielskom Valladolide (Vajadolide), priniesol majstrovský titul v hmotnostnej kategórii do 75 kg. Na Grand Prix Slovakia získal majstrovský titul v kategórii do 81 kg a najčerstvejším prírastkom v jeho zbierke ocenení je titul majstra Slovenska z decembrových Majstrovstiev Slovenska v Nitre.

Adam Halas – Plavecký klub STU Trnava

Seniorský reprezentant Slovenska v plávaní, ktorý je dvojnásobným majstrom Slovenska, účastníkom Majstrovstiev Európy a Svetových pohárov v Holandsku a Maďarsku, kde sa umiestnil v prvej dvadsiatke. Adam tiež v roku 2018 vytvoril seniorský rekord Slovenska v disciplíne 100 metrov polohové preteky.

Tatiana Kukuľková – Klub stolného tenisu VIKTÓRIA Trnava

Tatiana je stabilnou členkou reprezentačných výberov Slovenska, už niekoľko sezón pôsobí v reprezentačnom výbere dorasteniek, U21 a žien. V súčasnosti jej patrí 16. miesto v európskom rebríčku dorasteniek. Je viacnásobnou majsterkou Slovenska v stolnom tenise v rôznych kategóriách, účastníčkou Majstrovstiev Európy juniorov i dospelých a tiež Majstrovstiev sveta stredných škôl a družstiev dospelých.

Softballový klub Trnava Panthers

Ženský tím trnavských softballistiek získal tento rok prvé miesto v medzinárodnej softballovej Eurolige a po pätnásty krát aj titul majsteriek Slovenska. Po kvalifikácii na augustový Pohár Európskych majstrov v Taliansku skončili trnavčanky na vynikajúcom druhom mieste, keď vo finále podľahli favorizovaným Novozélanďankám.

Kategóriou žiaci, ktorá je vekovo ohraničená do 15 rokov (3 jednotlivci bez určenia poradia, 1 kolektív)

Olivia Ana Šprláková Zmorová – Športový plavecký klub Kúpele Piešťany

Olivia sa venuje rôznym disciplínam v rámci plávania, v tomto roku získala na Letných Majstrovstvách Slovenska mladších žiakov štyri majstrovské tituly, konkrétne v disciplínach: 400m a 800m voľný spôsob, 400 m polohový pretek a 5000m voľný spôsob v diaľkovom plávaní. Okrem toho dva krát prekonala rekord Slovenska trinásťročných žiačok v disciplínach 800m a 1500m voľný spôsob. Počas uplynulého víkendu pridala do portfólia svojich športových úspechov ďalšie tri tituly majsterky Slovenska z Majstrovstiev Slovenska starších žiakov v krátkom bazéne.

Romana Švecová – Kajak – Kanoe Piešťany

Táto talentovaná kajakárka dosiahla v roku 2018 viacero mét: zlatú medailu si z Majstrovstiev Slovenka priniesla v kategóriách: krátke trate, dlhé trate, maratón aj trenažér. Po celoročných úspechoch v jednotlivých kolách Slovenského pohára obsadila celkové 1. miesto. Je tiež členkou Slovenského mládežníckeho tímu kajakárov.

Renáta Vodnyanszká – Atletický klub MegySport Dunajská Streda

Je mnohonásobnou víťazkou atletických kôl starších žiačok a dorasteniek a dvojnásobnou halovou majsterkou Slovenska v skoku do diaľky práve v kategóriách staršie žiačky a dorastenky. Na Majstrovstvách Slovenska získala 1. miesto v skoku do diaľky s výborným výkonom 562cm. Na svojom konte má tiež víťazstvo v Medzištátnom stretnutí U16 v Győri s výkonom 571cm a na Halových Majstrovstvách V4 s výkonom 543cm.

Volejbalová mládež Senica

Na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska vo volejbale v Žiline sa senické volejbalistky tešili z triumfu nad Volejbalovým klubom Spišská Nová Ves, keď vyhrali 3:1.

Kategória dorast 15-18 rokov (3 jednotlivci bez určenia poradia, jeden kolektív)

Zsuzsanna Molnár– Zápasnícky klub Veľký Meder

Členka Juniorského olympijského tímu bola tento rok v máji najúspešnejšou členkou slovenskej výpravy na Majstrovstvách Európy v zápasení kadetov do 17 rokov. Po dvoch jednoznačných víťazstvách nedala šancu ruskej pretekárke a získala zlatú medailu. Najlepšie umiestnenie spomedzi 17 slovenských športovcov získala aj na Majstrovstvách sveta juniorov, konkrétne 8. miesto.

Barbora Tomanová – Plavecký klub STU Trnava

Barbora je juniorskou reprezentantkou Slovenska v plávaní. Výbornú formu a talent potvrdila táto viacnásobná majsterka Slovenska v tomto roku najmä na Majstrovstvách Európy juniorov v plávaní vo Fínsku ziskom výborného 15. miesta v semifinále a tiež účasťou na Majstrovstvách Európy seniorov. Okrem týchto úspechov je držiteľkou viacerých bronzových a strieborných medailí zo zahraničných plaveckých turnajov.

Lucia Valová – Športový klub KAJAK Moravany nad Váhom

Reprezentantka Slovenka v rýchlostnej kanoistike a niekoľkonásobná majsterka Slovenska tento rok úspešne reprezentovala svoj klub a našu krajinu na Majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v Taliansku, kde získala zlatú medailu v kategórii C1 500m a striebornú v kategórii C1 200m. Na tieto úspechy nadviazala na Majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov v bulharskom Plovdive, kde skončila na treťom mieste. Na svojom konte má tiež účasť na Majstrovstvách sveta seniorov v rýchlostnej kanoistike, kde obsadila 8.miesto.

Basketbalový klub Lokomotíva Sereď

Družstvo kadetov získalo v basketbalovej sezóne 2017/2018 majstrovský titul, keď na záverečnom turnaji Majstrovstiev Slovenska v basketbale v Nitre vyhrali všetky tri zápasy a obsadili konečné prvé miesto.

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2018 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

36 komentárov pre “Najlepším športovcom Trnavského kraja za rok 2018 sa stal futbalový klub Spartak Trnava”

 1. 1
  naj naj says:

  Najlepším hrobárom futbalového klubu sa stal Fúzak a hipster
  Len tak ďalej

  • 1.1
   najk says:

   A neni ním náhodou ten pán čo predal tú časť city arény, ktorá mala zarábať a pokrývať náklady štadióna? Jaj zabudol som, za všetko može mesto, kraj, radičovej vláda, druhá dzurindova vláda, všetci fanúšikovia čo chodia na štadion aj tí čo nechohida. Všetci okrem toho pána čo to vlastní a tých pár riťolezov čo sú okolo neho.

   • 1.1.1
    majstri says:

    Ktorých fanúšikov myslíš ? Tých čo bojkotovali celú ligu Spartak a 3 zápasy pred koncom utekali vyblakovaŤ MAJSTRI, MAJSTRI ?

    • 1.1.1.1
     Fiha says:

     Keby sa ludia na posledne kola nevratili tak mozno ziadny titul nie je kedze forma isla rapidne dole ku koncu. Roky je fanusik skodna ale ked sa sypu peniazky tak je naj na Slovensku. Mohol by niekto z klubu dat statistiku kolko vybrali zo vstupneho za 10 – 20 rokov , myslim ze by to bola krasna sumicka hlavne posledne roky.

  • 1.2
   klik says:

   naj naj – BINGO!

  • 1.3
   ano says:

   Lebo futbal je v TT top priorita, vsetci sa z neho nazereme. Na poslednom zapase bolo 1500 ludi takze 30m cyklochodnika je pre TT podstatnejsie jak futbalek a nejaky meciarovsky privatizer.

 2. 2
  Farizej says:

  Vraví sa tomu farizej.
  To je tak, keď klubu podrážaš nohy, ale zároveň s ním chodíš aj ny výjazdy s fanúšikmi do zahraničia. Nevadí dokonca, že aj cez pracovnú dobu a tvoji podriadení ani nevedia kde si.
  To je tak, ako keď zrušíš zmluvy na údržbu zelene, lebo vraj draho a všetko je skorumpované. A potom odmietaš zverejniť audity na tých “ skorumpovancov “ a dokonca platíš za správu a údržbu omnoho viac , sko predchodcovia.
  To je, ako keď si “ekológ” a robíš opatrenie, kedy nútiš dopravu jazdiť kilometre navyše okolo celého centra mesta. Ale robíš cyklochodníky na úkor verejnej zelene- plôch a od druhých vyžaduješ, aby neubrali ani meter štvorcový z verejnej plochy.
  Farizej

  • 2.1
   Amater says:

   Včera boli primátori krajských miest u pána prezidenta.Nášho som tam nevidel zrejme nacvičoval chorály na zajtrajší futbalový zápas. Okrem iného nadniesli aj požiadavku miest so zabezpečením odhŕňania snehu z chodníkov a nedostatočný čas na prípravu tejto údržby, ktorá prešla do kompetencie miest. Zákon bol schválený v máji 2018 a hovorilo sa o ňom minimálne dva roky. Príprava zákona vychádza z povinnosti zosúladiť naše zákony s Európskymi. Čo robili a aj Trnavský mestský úrad, keď prvá skúška dopadla v Trnave hodnotiac očami občana na nedostatočnú. V Trnave to mohlo byť vyriešené , lenže to by nesmeli byť predošlé zmluvy na údržbu zelene zrušené ako nevýhodné a zamestnanci firiem by v tomto období mohli hrabať lístie, a byť v pohotovosti na údržbu chodníkov. Toto by som očakával od Správy kultúrnych a športových zariadení a jej čaty na údržbu zelene. To by však musel niekto rozmýšľať a zrejme to bolí a vymýšľať sami sebe robotu. Nič by sa nestalo že by primátor išiel príkladom, keď už mu nešlo to kosenie Kalvárie.

 3. 3
  antifans says:

  Je po voľbách Šujan a kozie brady a učiteľky na futbal už nechodia je zima.
  Už netreba ani spory Vlado to upratal
  https://mytrnava.sme.sk/c/22002547/peter-brocka-sa-nebude-dalej-sudit-o-pozemky-city-areny.html
  Zaujímavé – bojovník za štadión zrazu sklapol.
  Už nevadí že Bokovka a spol. patrí Vladovi ? Teraz po voľbách je to dobré ?
  Prečo nebojuje keď je spravodlivý ?
  Alebo bolo iba treba iba odr ..ť stádo na severnej a teraz je vybavené.

  • 3.1
   Trend says:

   Stale je podnet na europskej komisii a ta ked rozhodne tak jej rozhodnutie uz nase sudy nezvratia.

   • 3.1.1
    Timur says:

    Bolo by potrebné aby niekto letel do Bruselu a vysvetlil ,že či vyhrá alebo prehrá mesto platiť bude vždy. Z radnice na štadión natiahnuť koberec a kolenačky poprosiť Vlada aby sa zľutoval a že sa mu hlboko ospravedlňujú a že on to tak nemyslel a ako predvolebný atak to bolo výborné. Keďže parkoviská sa nebudovali a čo ponúkal Viskupič bolo málo, tak sa hľadalo niečo čo osloví masy voličov.

    • 3.1.1.1
     Turok says:

     Pejkovic a ty budes kedy platit?

     • 3.1.1.1.1
      hokejista says:

      Turok ti by si mal niekoho požiadať, aby ti zaplatil intenzívnu lekársku starostlivosť, skús požiadať tvojho chlebodarcu a spolu môžete absolvovať liečenie. Veď to poznáš ,, ve dvou sa to lépe táhne ,, .

     • 3.1.1.1.2
      Ano says:

      Turok vyhlás stav pohotovosti ,Perinbaba chce vysypať na mesto na rieke Trnávka asi 2cm snehu. Koniec ničnerobeniu osedlať bicyklové odhŕňače a o 4 nadránom môžte ísť na to, nech sa ovce ráno zobudia do krásneho sobotného rána s vyčistenými chodníkmi.

      • 3.1.1.1.2.1
       Budíček!!! says:

       Cyklosypače, cyklozametače, cykloodhŕňače, kdeže ste?

       Budíček!!!

       • 3.1.1.1.2.1.1
        Chodníky says:

        Údernícku cyklotechniku čaká zmeska snehu a lístia zo stromov. Bude to taká fasácka robotka.

       • 3.1.1.1.2.1.2
        DPH says:

        Dnes bol budíček podstatne skôr ako minule do konca sezóny sa to naučia, len tie chodníky keby mal kto vyčistiť. Žeby platenie za zranenie bolo lacnejšie ako mzda pracovníkov zabezpečujúcich údržbu. Bolo by to zaujímavé zistenie.

 4. 4
  Občan says:

  A prečo nie je v tom zozname žiadny najlepší cyklista ? Koľko penez sa nalálo a ništenem ? Bercajgel nevyhral anketu ???
  Tým čo sa prerozdeľujú omrvinky a ešte aj plávajú od roku 1961 v 25metrovom už mimoriadne zastaralom bazéne sú najúspešnejší športovci ? Inak plavcom veľká gratulácia, tí sú dlhoročne najúspešnejším plaveckým klubom na Slovensk, aj všetkým trénerom, rodičom a p.profesorovi Hlavatému.
  Od roku 1990 ani VUCka ani mesto nebolo schopné postaviť plavcom aj občanom bazén s celosvetovými parametrami pre šport aj relax.

  • 4.1
   sprava says:

   Videl som štúdiu 25 m 10 dráhovej plavárne autorky íng. arch Zuzani Nádašskej, ktorej syn aj plával na úrovni slovenskej reprezentácie. Štúdia bola zaujímavá v tom že využívala odpadové teplo zimného štadióna a tým zlacňovala prevádzku a to bol jej hlavný nedostatok. Bola umiestnená v areáli školy na Spartakovskej v priestore záhradok ktoré obrábali učitelia. Spomínaná architektka vyučuje na vysokej škole a štúdia po urbanistickej a architektonickej stránke spĺňala všetky náležitosti. Odkaz pre Fíha , tie vybraté finančné prostriedky pokrývali predpokladám že 3 % nákladov klubu.

 5. 5
  Fiha says:

  Predpokladas? Sak klub musi mat presne udaje nie? Platy hracov , platy realizaku , cestovanie , ubytovanie, ine naklady, do roku 2015 bol stadion mestky takze sa onho staralo mesto. Teraz sa stara o stadion City Arena servis. Za posledne vyse 3 roky co je novy stadion su to miliony eur len zo vstupneho + bufety + fanshop + reklama. Rad by som videl nejake oficial cisla aj ked pochybujem ze ich niekedy uvidim.

 6. 6
  Audity a pokuty says:

  Fiha, mňa ny zaujímali výsledky auditov, ktoré mali dokazovať údajnú korupciu predchodcov vodcu Kozia brada. Dočkáme sa a máme právo ich vidieť ?
  Ak vodca podával na súd proti Poorovi svojvoľne- napriek zmluve, ktorá vraví o dohode . Resp. Konal proti poslancom. Dočkáme sa vyjadrenia, či zaplatí škody a trovy s pokutami zo svojho ?
  Keď vodca kritizoval údržbu mesta pred 4 rokmi. Kosenie hrabania atď. Teraz sa upratania mesta po jeseni dočkáme kedy ? Park na Kapitulskej a aj inde jeden hnijúci hnoj rozkladajúcich sa listov,
  Kedy príde teda ta lepšia Trnava ? Tá zmena.

  • 6.1
   Fiha says:

   Ja sa pytam ako fanusik a co ja mam z mestom ? Mna zaujima spartak kedze nanho chodim desatrocia a davam vstupne a potom si precitam ze som nedal ani korunu? Nemam pravo sa ozvat pritom tam ludia nanosili milion eur.

   • 6.1.1
    • 6.1.1.1
     Íha íha fíha says:

     Nekaľ vodu svojimi insitnymi otázkami. Prestaň fabulovať nejaké milióny.
     Spočítaj si za tie desaťročia svoj hrubý príjem. Ak by si mal priemernú mzdu, tak budeš mať násobok čísla stotisíc, záleží koľko desaťročí vezmeš do úvahy. A teraz sa ťa opýtam, čo si s toľkými peniazmi urobil.

     • 6.1.1.1.1
      Výpočet says:

      No…, Fíha by mohol mať rodinný dom v Trnave, aktuálne už bez hypotéky.

     • 6.1.1.1.2
      Fiha says:

      Co maju moje zarobky spolocne so Spartakom? Ja mam prehlad o svojich vydavkoch a prijmoch ale v spartaku nikdo nevie kam idu peniaze preto to musel majitel tahat sam lebo by do te ciernej diery nedal nikto peniaze. Ludia peniaze davaju kazdy rok tak by si zasluzili viac jak oznacovanie za tajtrikov a fasitov nie? Alebo ze nedali ani korunu.

      • 6.1.1.1.2.1
       Íha íha fíha says:

       Tvoje zárobky so Spartakom nemajú spoločné nič. Keď však počítaš príjmy zo vstupného za desaťročia, na výpočte tvojich príjmov za tie isté desaťročia by si mal pochopiť že rátaš nezmysly.
       Na ten dom si si asi z priemernej mzdy nenašetril, peniaze si potreboval na bežné výdavky. Sumárne si však nejakých tých “X” stotisíc zarobil.

       • 6.1.1.1.2.1.1
        Fiha says:

        Lenze to su moje zarobene peniaze.klubu ich davaju divaci a tiez zato chcu dobre sluzby a hlavne fotbal hodny urovne najfotbalovejsieho mesta. Klub ako jediny na Slovensku dokaze zarobit slusny peniaz na vstupnom.preto si fanusikovia nezasluzia len zato ze sa ozvu byt oznacovani ako tajtrlici a fasisti nie? Minuly a temto rok zarobil spartak len na vstupnom miliony a nalonec sa vsetci zbalili a odisli lebo mali nejake spory a fanusikovia po postaveni stadiona cakali ze klub sa niekam posune.

   • 6.1.2
    Timur says:

    Ja som začínal so vstupným 2 sk.Zdvihli to na 5 sk. To už nás na…li a napísali sme transparent, naparili veľké vstupné na ligu je ísť však nutné . Autor sloganu Jano Grešo , Bývalí riaditeľ divadla v Nitre . Keď Real Madrid kúpil Beckhema tak v prvom mesiaci predali v Číne, ak si dobre pamätám tak 50 miliónov dresov s jeho menom a bubáčiky boli doma. Za televízne prenosy dostávajú mužstvá hrajúce hlavnú evrópsku súťaž 50 a viac miliónov €. Futbal v našich podmienkach je o mecenášstve a lokálpatriotizme . Keď chceš ber, keď nechceš tráp sa so svojimi chorými myšlienkami ďalej.

  • 6.2
   Jery says:

   Organizovaná skupina LT a OĽ a NO všetko vybavuje transparentne a vecne Ten koberec z radnice po 4 poschodie nemusí byť v jednom kuse .Audity keďže sa nehodili tak sa nepoužili.

 7. 7
  ano says:

  Mate problem rozlisit FC Spartak Trnava a Poorovu firmu Spartak a.s.
  Dve rozdielne veci. Jedno je nabozenstvo a druhe nikoho nezaujima a dufajme ze krachne spolu s majitelom.

Napíš komentár

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.