reklama

BauMax podľa posledných správ trnavskú filiálku napokon zrealizuje

logo-baumaxUž sedem rokov sa šíria informácie o tom, že spoločnosť BauMax postaví v Trnave svoju pobočku. Ešte na jeseň roku 2000 nám zástupca centrály spoločnosti povedal: „Naša firma má záujem o Trnavu, veď ide o krajské mesto. V súčasnej dobe však rozbiehame projekty výstavby v Nitre a Bratislave, potom by mala prísť na radu Žilina a Trnava. Kedy začneme s výstavbou dnes nevieme, ale je predpoklad, že okolo roku 2004 by mohla byť táto akcia aktuálna.“ Pôvodne mal stáť trnavský BauMax na Nitrianskej ulici vedľa SAD. Podľa aktuálnych informácií bude stáť záhradkársko – stavebno – kutilské centrum neďaleko fabriky PSA pri obchvate.
Kedy presne otvorí BauMax trnavskú filiálku nie je zatiaľ jasné. Ešte vlani na jar však generálny riaditeľ spoločnosti vyhlásil, že BauMax bude postavený v roku 2007. Má ísť o menšiu predajňu v porovnaní napríklad s bratislavským centrom, zamestnanie ponúkne asi 60 ľuďom.
Príčin, prečo BauMax ani po siedmych rokoch zatiaľ predajňu v Trnave neotvoril, môže byť viacero. Jednak sa spoločnosť rozhodla investovať v iných regiónoch, pomerne známe boli aj problémy s logistikou a zásobovaním predajne v zamýšľanej lokalite na Nitrianskej ulici. Mesto totiž uložilo investorovi povinnosť pre už aj tak neprehľadnú dopravnú situáciu v danej lokalite zásobovať obchodné centrum v smere od obchvatu spoza SAD a závodu Spartan, čo by investorovi pomerne značne zvýšilo náklady na celkovú investíciu do výstavby predajne. Bol by totiž nútený postaviť úplne novú príjazdovú komunikáciu. Nuž a napokon hovorilo sa aj o problémoch s výkupom pozemkov na Nitrianskej ulici, kde mal podľa neoficiálnych správ BauMax pôvodne stáť.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2007 13:06. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.