reklama

Karavelu na Vodárni chcú otvoriť v roku 2009

karavela1Pred približne dvomi rokmi sa objavili prvé kusé informácie o zámere postaviť v Trnave biznis centrum. Myšlienka developerskej skupiny Karavela, známej v meste a okolí napríklad projektmi Parnas Biely Kostol či výstavba bytového domu na Vajanského ulici, bude napokon realizovaná v rokoch 2007 – 2009 na sídlisku Vodáreň v obchodnej zóne, kedy sa do Business Centra Karavela nasťahujú prví klienti.
Podľa slov projektových manažérov Karavely Ing. Miroslava Pavlíka a Ing. Petra Humla investičný zámer bude realizovaný na vlastnom pozemku spoločnosti. Objekt Karavely bude pozostávať z troch častí. „Objekt administratívnej budovy, rozdelenej na tri trakty, bude mať celkovú úžitkovú plochu o výmere 23 700 metrov štvorcových. Jednotlivé trakty dosiahnu výšku siedmych, štyroch a šiestich nadzemných podlaží,“ informovali projektoví manažéri M. Pavlík a P. Huml. Na trnavské pomery bude revolučným spôsobom riešené parkovanie rezidentov a návštevníkov centra: investor, najmä pre nedostatok voľných priestorov pre parkovanie pri budove, bol nútený naprojektovať 295 parkovacích miest v dvoch podzemných podlažiach. karavela2Na prízemí bude pripravených ďalších 30 miest na parkovanie.
„Prízemné priestory sú vyhradené pre služby stravovacieho charakteru (dve reštaurácie, kaviareň), finančné služby (expozitúra banky, poisťovne), cestovnú kanceláriu a podobne. Vhodným doplnkom v spektre služieb poskytovaných v rámci biznis centra je Wellness centrum, ktoré bude poskytovať služby v trakte C na druhom nadzemnom podlaží. Administratívne priestory sa nachádzajú na všetkých zvyšných podlažiach, pričom za najatraktívnejšie priestory sú považované priestory na najvyšších podlažiach s rozľahlými terasami a sadovými úpravami. Zámerom našej spoločnosti je zrealizovať v Trnave kvalitné kancelárske priestory zodpovedajúce požiadavkám najnáročnejšej klientely v štandarde A,“ zverejnili zámer rozsiahleho projektu v hodnote približne 500 miliónov korún projektoví manažéri.
Kapacita kancelárskych priestorov je plánovaná na 400 miest a budú umiestnené na 4. až 6. podlaží oboch vyšších budov. Biznis centrum Karavela so zastavanou plochou približne 3 – tisíc metrov štvorcových, súčasťou ktorého bude aj kongresová sála a ubytovacie kapacity, chcú skolaudovať v januári 2009.

FOTO: Karavela

Ulož ako PDF
Napísal 21. júla 2007 12:49. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.