reklama

AŠK Slávia má za sebou historický rok a chce zabojovať o peniaze na novú tribúnu

stadion1AŠK Slávia Trnava má za sebou najúspešnejší rok v histórii. Bronzová medaila kladivára Libora Charfreitaga z atletických MS v Osake, len druhá slovenská vôbec, ale aj skvelé výkony trnavských atlétov na majstrovstvách Slovenska v Dubnici či nominácia Trnavčanov na Európsky pohár a štyria slovenskí reprezentanti – to sú úspechy, aké sme v kráľovnej športov doteraz nezaznamenali. „Isteže, pred začiatkom sezóny sme mali ambície byť vysoko. Napokon sa naplnili, začo sme veľmi radi,“ spokojne hodnotí najúspešnejšiu atletickú sezónu v klube predseda AŠK Ing. Vladimír Gubrický.
V Trnave bolo tradíciou mať silných juniorov či žiakov, no len málokedy sa podarilo vybojovať zaujímavý úspech aj dospelým reprezentantom klubu. Teraz sa karta obracia. „Skutočne, v súčasnosti sme veľmi spokojní s výkonmi a výsledkami seniorov, ale zároveň nám začínajú pokrivkávať mladšie kategórie. Akoby sme strácali kvalitné talenty. Ale s týmto problémom nebojuje len atletika, stretávajú sa s ním hádam v každom športe,“ myslí si Vladimír Gubrický.
Klub, ktorý vlani oslávil okrúhle päťdesiatiny, sa potýka s problematických financovaním svojich aktivít. Podstatnú časť rozpočtu si zháňajú sami, časť pomôže naplniť mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. „Členovia klubu, ktorých je dnes 145, si hradia všetko z vlastného vrecka, nikto nemá nič zaplatené, skôr naopak – ak chce športovať a súťažiť, musí si zaplatiť,“ poukazuje na dnešnú realitu Gubrický.
Za úspech trnavskej atletiky možno považovať aj tunajších kvalifikovaných rozhodcov a kvalitných trénerov, z nich dvaja – Libor Charfreitag starší a Eduard Čordáš – sú dnes reprezentačnými trénermi vrhačov resp. šprintérov. „Máme aj skvelý atletický štadión – hádam najlepší na Slovensku. Mesto investovalo do rýchleho a moderného tartanu, plocha štadióna je udržiavaná na vysokej úrovni. No výrazným obmedzujúcim faktorom tohto športového stánku je absencia tribúny,“ zdôrazňuje predseda klubu.
Ako vraví, existujú projekty na výstavbu 120 metrov dlhej tribúny vrátane tunela s tromi dráhami, infraštruktúrou, zázemím pre rozhodcov a podobne. Na realizáciu projektu nie sú peniaze. „Ak sme zohnali asi 35 až 40 miliónov korún na tribúnu,  napríklad zo združených prostriedkov mesta a Slovenského atletického zväzu, dokázali by sme získať pre Trnavu atletické podujatia nielen slovenského, ale aj európskeho formátu,“ dodáva Vladimír Gubrický.

Foto: archív AŠK Slávia

Ulož ako PDF
Napísal 24. októbra 2007 23:47. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.