reklama

O primátorskú stoličku chce zabojovať aj skúsený regionálny politik Jozef Klokner

Bývalý prednosta Obvodného úradu v Trnave, v minulosti mestský aj krajský poslanec za KDH Jozef Klokner sa chce uchádzať v komunálnych voľbách 15. novembra 2014 o primátorskú stoličku ako nezávislý kandidát.

Svoje rozhodnutie oznámil v pondelok najprv prostredníctvom statusu na svojom facebookovskom profile, neskôr predstavil svoju kandidatúru aj oficiálnym listom. Klokner sa tak zrejme stane štvrtým ašpirantom na pozíciu primátora Trnavy.

Do tejto chvíle zverejnili zámer uchádzať sa o primátorskú stoličku v jesenných voľbách nominant koalície KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, NOVA Ján Žitňanský, nezávislý kandidát Peter Bročka a trnavský viceprimátor Bystrík Stanko (Smer).

Klokner-Jozef
Jozef Klokner

“Po zrelej úvahe a povzbudení od viacerých priateľov, známych i mne úplne neznámych ľudí – rozhodol kandidovať na post primátora mesta Trnava, a to ako nezávislý kandidát. Súčasne budem tiež kandidovať aj na nezávislého poslanca mestského zastupiteľstva,” oznámil Jozef Klokner.

Trnavčanom chce ponúknuť svoje dlhoročné skúsenosti z verejného života aj súkromného sektora.

“Chcem vystupovať ako ľudový primátor, ktorý ľudí spája, a nie rozdeľuje podľa straníckych, majetkových či iných kritérií,” priblížil svoje predstavy.

Ten, ktorý takmer porazil Mikuša

Verejné funkcie opustil Klokner v júni 2012, kedy vláda vymenovala nových prednostov obvodných úradov.

Do povedomia sa zapísal najmä ako silný protivník Tibora Mikuša v boji o stoličku župana v druhých krajských voľbách v roku 2005.

V prvom kole voľby predsedu Trnavského samosprávneho kraja získal ako nominant koalície KDH, SDKÚ a DS najviac hlasov zo všetkých kandidátov, o štyritisíc viac ako Mikuš. Výrazne predstihol aj Renátu Zmajkovičovú (o 9000 hlasov) aj vtedajšieho župana Petra Tomečka (o 10 000 hlasov).

V druhom rozhodujúcom kole zvíťazil Mikuš pomerom hlasov 22 698 – 18 762 a stal sa po prvý raz trnavským županom. Ním je bez prestávky až dodnes.

Pred rokom a pol sa Jozef Klokner rozhodol “vydať vlastnou cestou” a po dlhých rokoch opustil materské KDH. Ako vysvetľuje v oficiálnom zdôvodnení svoej kandidatúry, “o získaní zamestnania alebo verejnej zákazky, o realizovaní verejných projektov, veľakrát nerozhoduje kvalifikácia, odbornosť, verejná potreba, ale stranícky záujem, príp. záujem na politické strany napojených finančných štruktúr. Preto mnohí ľudia – ‘partajnící’ – v záujme zachovania si vlastného ‘teplého miestečka’ budú radšej stále pritakávať svojmu ‘predsedovi’ bez toho, aby povedali vlastný názor, prejavili vlastnú aktivitu, ukázali osobnú odvahu pri riešení problémov. Sám som to zažil, keď som bol aktívny v Mestskom zastupiteľstve, ale cenení boli častokrát viacej tí, ktorí poslušne hlasovali podľa toho, čo povedal ‘predseda’; keď však v posledných rokoch toto ‘partajníctvo’ nadobudlo absurdných rozmerov, rozhodol som sa vydať sa vlastnou cestou“.

Cieľom Kloknera je spájanie, nie konfrontácia

Ako nezávislý, ľudový kandidát nechce hľadieť na to, či je niečo “smerácke” alebo “pravicové”.

“Trnava nesmie byť – a verím, že nebude – takto rozdelená. Je to nesprávne a škodí to nám všetkým. Rozhodujúcim kritériom musí byť odbornosť – nie straníckosť, aktivita – nie pasívnosť, a skúsenosť – nie nekontrolovaná živelnosť , amaterizmus a populizmus,” vyhlasuje.

Jozef Klokner podľa vlastných slov nebude hľadieť na lobistov politických strán a rôzne na ne napojené korporátne skupiny.

“Mojím cieľom je spraviť Trnavu investične zaujímavým mestom, aby sa tu vytvorilo čo najviac kvalitných pracovných miest, oživiť dianie a spoločenský život v centre mesta v ďalších priľahlých a projektom Zelené ulíce Trnavy poskytnúť občanom, čo najviac verejných miest a parkov, kde budú radi tráviť voľný čas. V tejto súvislosti je však treba oceniť i to, čo sa už v meste podarilo – či už za posledné štyri roky alebo predtým,” konštatuje a prezentuje svoje predstavy.

V prípade zvolenia do čela mesta plánuje J. Klokner komunikovať so všetkými, ktorí sú ochotní diskutovať za účelom rozvoja mesta.

“Ako primátor by som sa rád v budúcnosti opieral aj o názory kandidáta pravice, pána Žitňanského, kandidáta ľavice pána Stanka či ďalších kandidátov reprezentujúcich napríklad študentov a mladých.”

Aj preto plánuje vytvoriť pracovné konzílium za účelom spojenia sa pre ďalší rozvoj mesta. “Nehodlám prehlbovať konfrontáciu medzi jednotlivými tábormi, ale chcem spájať,” tvrdí.

Podrobný volebný program zverejní po tom, keď sa mu podarí splniť zákonom stanovené podmienky a jeho kandidatúra bude riadne zaregistrovaná. V súčasnosti zbiera podpisy pod petičné hárky, aby ako nezávislý kandidát naplnil literu zákona.

Ako dodal, prijme volebnú podporu, ktorú mu vyjadrí ktorýkoľvek slušný občan, verejne známa osobnosť alebo záujmová skupina občanov, ktorej bude záležať na dobrej verejnej službe v Trnave.

VIZITKA JOZEFA KLOKNERA

Narodil sa 31. marca 1955. Je ženatý, manželka Iveta je lekárka, majú tri deti.

Politickú kariéry odštartoval ako poslanec Federálneho zhromaždenia v Prahe za KDH. Zastupoval vtedajší Západoslovenský kraj.

V období 1993 – 1997 pracoval ako manažér v súkromných spoločnostiach, v rokoch 1997 – 2003 bol námestníkom na Správe mestského majetku Trnava (dnes TT-Komfort).

Tri roky (2004 – 2006) pracoval vo funkcii prednosta Krajského úradu pre dopravu a komunikácie v Trnave.

V roku 2005 kandidoval na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja za koalíciu KDH, SDKÚ, DS. V prvom kole zvíťazil so ziskom 33% pred Tiborom Mikušom (26%). V druhom kole zvíťazil Mikuš s rozdielom necelých 4000 hlasov (55% – 45%).

V ďalších rokoch 2006 – 2010 pôsobil v súkromnom sektore.

V období 2010 – 2012 zastával post prednostu Obvodného úradu v Trnave.

Pôsobil aj ako poslanec Mestského zastupiteľstva v Trnave a Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na pravicovej kandidátke koalície KDH – SDKÚ.

V súčasnosti sa venuje práci pre Občianske združenie Pro Vita.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2014 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

44 komentárov pre “O primátorskú stoličku chce zabojovať aj skúsený regionálny politik Jozef Klokner”

 1. 1
  danTT says:

  Panenka skákavá….to je zas “Kandidát”….

 2. 2
  Peter says:

  Slušný človek. Len či to nie je málo na dnešnú dobu. Držím palce.

  • 2.1
   danTT says:

   Slušný môže byť, len či je aj schopný….

   • 2.1.1
    Michal says:

    Slusny clovek to je, to sa musi nechat. Ale ked si pozriem jeho vizitku, tak dovtedy kym mal funkcie zo strany mu nevadilo byt v politickej partaji ? Myslim,ze touto kandidaturou sa potesil najma smeracky kandidat.

 3. 3
  duch svaty says:

  tak z nezavisleho Stanka (v minulych volbach) sa nam stava zavisly Stanko v tychto volbach (Smer). Zo zavisleho Kloknera (predtym KDH) sa stava nezavisly Klokner. Zitnansky je zavisly az od styroch. Tolko zavislosti a nezavislosti az sa mi vyjavil major Haluska so slovami:

  sudruh, herr minister som z toho daky zmateny…

 4. 4
  lojzo says:

  buahahahahahah
  …. ze skuseny regionalny politik…. a prepytujem aj manazer
  keby cernoprdelnici neprikryli, neviem, ci by nebol na urade prace
  a ked zistili, co to je za neschopaka, zrazu v sebe objavil “ludovy” rozmer

  jdu blejt, velebnosti

 5. 5
  ferinco says:

  kampan mu bude platit Poor, aby odobral hlasy Zitnanskemu

  ku.a furt sa musi najst nejaky degesh, vdaka ktoremu cerveni vyhraju…

 6. 6
  xz says:

  Chce to konecne nove tvare.Ludi ktori budu zapaleni pre mesto a nie nominantov stran.Ludia su uz znechuteni prevliekanim kabatov.

 7. 7
  Jano says:

  chce se mi blít velebnosti

 8. 8
  skuter says:

  poznam jozka kloknera a je to spravny chlap. mnohi ho tu ani nepoznate, ale hned mate nazor.
  pravda je, ze doba je ina ako pred 10 rokmi, no obavam sa, ze mnoho lepsich kandidatov tu nemame.
  stanko je poorov/zmajkovicovej/nahlikov kon, zitnansky je slabunky, brocka neskuseny (nech ide 4 poslancovat, ma moj hlas), na primatora nedorastol.
  tak neviem.

  • 8.1
   ferinco says:

   ked Zitnansky je slabunky, tak Klokner je vzduch

   • 8.1.1
    Michal says:

    Tiez to tak vidim.. Klokner nema sancu, Smeraka nechceme, Peto Brocka este nema potrebne skusenosti.Ja to veru vidim na toho Zitnanskeho, ale pockam si este na volebne programy a hlavne zaverecne diskusie..

    • 8.1.1.1
     jojo says:

     ake skusenosti? byt 10 rokov poslancom, zvyknut si ze vsetko ide aj ked sa prstom nepohne? Radsej primator “neskusney” no plny entuziamu, co bude narazat a bojovota ako ti nasi skuseni kandidati(skuseni v zasivani a privirabani si…)

     • 8.1.1.1.1
      Michal says:

      Skusenosti s pracou vo verejnej sfere.To je o dost ine ako natierat lavicky a ploty. Vazim si jeho pracu, ale bez urazky, poznam vela dobrovolnikov, ktori robia pre komunitu Trnavy ovela viac ako on a nepotrebuju medializaciu, pretoze to robia nezistne, kdezto pri nom mi to stale pride len ako nastroj ako sa dostat k moci.

      • 8.1.1.1.1.1
       duch svaty says:

       Kamos netrep aspon prosim ta :)

       • 8.1.1.1.1.1.1
        michal says:

        V com trepem ? V tom,ze dobrovolnictvo je uplne o niecom inom ? Pozri si definiciu dobrovolnika a pochopis. Ja som len napisal,ze vyhladat pokazenu lavicku,natriet ju,urobit foto a skritizovat,ze samosprava na to kasle,neni moc prejav “dobrovolnictva”. Este raz opakujem,vazim si jeho pracu,ale nezbavim sa dojmu,ze je to stale zistne..

        • 8.1.1.1.1.1.1.1
         jajo says:

         v com konkretne vidis zistnost? ze chce, aby ho ludia spoznali? a vedeli aky je a co robi? to je transparentnost kamos. co urobil nezistne Stanko za cely svoj zivot? to jedno okno do nemocnice, na ktore vycapil svoju menovku? pretoze spravovat riadne mesto a efektivne nakladat s verejnymi financiami bola jeho povinnost a zda sa, ze ani to nezvladol.

      • 8.1.1.1.1.2
       jojo says:

       ani brocka neni dokonaly a idealny, minimalne ma snahu, to ze ma svoj ciel je predsa prospesne. keby to robil len tak z nudy to by bolo cudne. Skusenost so skusenymi ludmi vo verejnej sfere je po vacsine negativna skusenost. Ak su tam dobry no ludia o nich nevedia, nemozu citit, krivdu ze ich nik neriesi…. Brocka vola ukazuje tu som, tak si ho vypocujem.ci dostane hals to sa uvidi musi nejak rpesvedcit. Jasna vec ze natretie laviciek nestaci. Na druhej strane poodkryl par kauziciek na nasom mestecku

 9. 9
  Pepo says:

  KDH , alebo hocikto od nich uz nieeee. Prosiiiim.
  Zaspalo to tu na dlhych 14 rokov. Kdh je uz vyprazdnene. Nema co mestu uz ponuknut. Videli ste to tieto 4 roky.
  Kazdy, kto chce vidiet, ze Trnava je uz uplne inde a neskutocne oziva, musi uznat , ze cesta spat uz nie je pre tt spravnou volbou.
  Ale hlavne vdaka ludom a obcianskym aktivitam.
  Na margo Poora a spol.
  Myslite, ze vonku je to ine, ako teraz v tt ?
  Ze netahaju mesta a spolocnost bohati, sukromne spolocnosti aj za cenu, ze z toho chcu mat nieco spat ?
  Vsade je to take iste, ako teraz v tt.

  • 9.1
   lojzo says:

   Lepšie mesto zaspate, ako rozkradnute. Ani pred 4 rokmi tu nebola cierna diera, ako sa snazi iludom nahovorit smeracka kompania.

   • 9.1.1
    danTT says:

    Bohužiaľ bola… posledné 4 roky a obdobie “temna” predtým, to je nebe a dudy, odhliadnuc od toho že je tam smer, z čisto objektívneho pohľadu, je to neporovnateľné. Nejde o to že je tam teraz Smer, je to o vždy o ľuďoch, no neverím že ak by tam ostala “stará garda” ešte ďalšie 4 roky že sa to takto rozbehne k lepšiemu…

    • 9.1.1.1
     lojzo says:

     Samozrejme, ze je to o ludoch, ale urcite to nemozu byt nejaki naivni zapalenci. Hadzat vsetkych do jedneho vreca podla stranickeho tricka je kontraproduktivne. “Staru gardu” uz mozu postavit jedine totalni zadubenci. Ved pockame si na kandidatky…

     • 9.1.1.1.1
      jajo says:

      co urobil Zitnansky za cele svoje posobenie na meste? NIČ. co urobil Stanko? NIČ – ked neratam prezliekanie kabata podla potreby a prechadzanie z funkcie do funkcie. co urobil Klokner? NIČ. volba je jasna. LEPŠIA TRNAVA DO TEHO! mimochodom naivita je asi posledna Brockova vlastnost. urobil viac prace a priniesol viac vysledkov pre ludi ako dalsi traja kandidati za cely zivot.

      • 9.1.1.1.1.1
       lojzo says:

       Zlaty moj, ty to mas v tej hlave nejake poprehadzovane, alebo nevies, ako funguju poslanci v mestskom zastupitelstve ci statutari mesta. Minimalne by si si mal pozriet zapisnice z komisii MZ, aby si mal o tom aspon nejaku predstavu. Co take mali robit Stanko so Zitnanskym: organizovat subotniky??? Na to je tu Lepsia Trnava a spokojne sa tomu moze venovat aj nadalej… Som zvedavy, kolko vam ten entuziazmus vydrzi, ked vo volbach neuspejete. Lebo v pripade vasho uspechu pri tom diletantstve, co trci z vasich prispevkov, bude mesto v ohrozeni!!!

       • 9.1.1.1.1.1.1
        jajo says:

        typicky smerolokaj, bez argumentov, len osobne utoky. smeru velmi vadi, ze je tu Lepsia Trnava, ze? ehm, my nebolsevici nevieme, co su to subotniky, pouc nas :D

        • 9.1.1.1.1.1.1.1
         lojzo says:

         odpovedaj na otazku a nezahmlievaj: Co take mali robit Stanko so Zitnanskym???
         A subotnik si najdi na internete, ty analfabet…
         Btw. ten Bročka, to je taky Kloknerov klon: tiez bol roky pichnuty v pr…iazni jednej strany a ked tam zistili, ze fesi nic moc, objavil v sebe demokraticke, ludove, antikorupcne a este neviem ake ine sklony.

 10. 10
  hugo says:

  Nedajte sa oblbnúť, je to hra. 20 rokov to isté – akože silný kandidát ( v minulosti Bosniak ) a outsider. Teraz hrá 4 poschodie všetko na Bystra ale asi si nie sú istí, tak nasadili na KDH iného KDH – člena talibanu na odobratie hlasov. V KDH je totiž rozkol. Taliban ( Putko, Bosniak atd ) chceli koalíciu so Smerom ale ostatní nie. Preto nasadili trójskeho koňa ťuťka Kloknera na zblbnutie verejnosti. Toto urobili minule s Pobieckym, dôkaz je že Pobiecky servilne hlasoval 4 roky s nimi za všetko čo dali na stôl.
  Klokner je teraz vlastne Pobiecky – rozbíjač hlasov.
  Našťastie sme sa poučili a tentoraz nás nenachytajú. Tohoto maraznu a hnoja sa nemusíme zúčastniť. Hlavne máme výbornú alternatívu v p. Bročkovi a nezávislých kandidátoch za Lepšiu Trnavu.
  Ak správne odvolíme ríša Mordoru bude zničená !!

  • 10.1
   filip says:

   Tvojim nadsenim som si neni tak isty.. aj Matovicovci su nezavisli,a co dokazali.. nevedia sa dohodnut ani na tom,co mali na ranajky..

   • 10.1.1
    jajo says:

    rozdiel medzi Matovicovcami a Lepsou Trnavou je v tom, ze Matovicovci sa dostali do parlamentu a az tam sa spoznali.
    Lepsia Trnava funguje 4 roky, su to ludia, ktori sa navzájom poznaju a keby nemali rovnake hodnoty, tak by do toho nesli.

 11. 11
  ferinco says:

  Zalezitosti, ktore dnes riesia mesta a obce, su rapidne odlisne od tych spred 20 ci 10 rokov. Vtedy bolo treba zabezpecit zakladne veci vratane saturovania prevedeneho majetku, dnes uz je priestor na hru s detailami – napr. kde vybudovat ake ihrisko. Aj tie dnes vyrastene stromy boli sadene mozno na prelome tisicroci. Pesia zona detto bola pripravovana aj financne pred rokom 2010. Takze netreba mat iluzie, ze nejaki novodobi samospasitelia tu za jedno funkcne obdobie zabezpecia uzasny zivot.

 12. 12
  gabo says:

  Aj ten posledný Trnavčan bude lepším primátorom ako je teraz.

 13. 13
  xz says:

  Nebudem prihrievat polievocku ani jedne strane,ale porovnavat mesta z 90.rokov s tymi akymi su teraz je uplne mimo.Ako vyzerali centra miest pred a tesne po revolucii? Hnile rozpadnute,jednofarebne budovy,otrasny pohlad.V tej dobe bola priorita prave skulturnenie tychto budov.Robit parciky,fontanky,detske ihriska sa mohlo az potom.Teraz akurat niekto zlize smotanu skoro za nic.Prisiel na radnicu v lepsej dobe,ked uz bolo vymalovane)

  • 13.1
   skuter says:

   Vyborny vystizny komentar.

  • 13.2
   Vlastimil says:

   presne tak,ja mam 36 rokov a ako vyzeralo mesto koncom 80tych rokov si velmi dobre pamatam.Mnohi diskuteri mozno vtedy ani neboli na svete a porovnavaju neporovnatelne. Pozrite si fotky na FB skupiny Fotky starej Trnavy a vytvorite si obraz co vsetko sa tu za poslednych aj 100 rokov znicilo, vybudovalo,zchatralo a obnovilo.Avsak podstatne je obdobie 1990 – 2014. Neda sa upriet ze vzhlad mesta isiel raketovo k lepsiemu,nech uz by sedel v predstavenstve mesta ktokolvek. Vacsinou to boli KDHci. V meste, obci by som na politickej prislusnosti az tak velmi nezakladal.

 14. 14
  fru-fru says:

  Neviem akú zásluhu ma vedenie mesta na lepšom vzhľade budov a fasád ? To sú súkromné investície vlastníkov, podnikateľov, firiem, bánk atd. na tom nemá mesto žiadnu zásluhu. Všimni si v akom stave sú budovy v majetku, správe mesta – katastrofa a hanba a o tom hovoríme v komunálnych voľbách. Po 23 rokoch klientelizmu a rodinkárstva konečne opravili Hlavnú ulicu, čo je ich povinnosť, za to sú platení a malo to byť už dávno. Opravené centrá majú už aj na dedinách.
  Niektorí tu nechápu rozdiel medzi tým urobiť niečo čo je moja povinnosť a urobiť nadprácu, dobrovoľne, nezištne.
  xz to píše dobre predražené parčíky, fontánky, atd prišli až po súkromných investíciach a vedenie mesta by chcelo zlízať smotanu

 15. 15
  pepo says:

  Vazeni
  na margo toho , ze pred xy rokmi sa muselo zrealizovat tolko a tolko veci a teraz iba niekto zlizal smotanu :)))
  ale ved to je a bola ich psia povinnost sa starat o mesto a jeho chod. ved je to platene z nasich dani.
  Apresne ako pise fru-fru – vcsinu opravoval sukromny sektor. Majetok Mesta najma v starom meste je v zalostnom stave. Kto z Bosnakovcov ponesie realnu zodpovednost za skody na pracharni ? kto za nastrcene firmy ? Kto za TT komfort tunel atd ?
  Porovnajte si dopravu v Trnave a dopravu vybudovanu od revolucie v Ziline, Nitre , Bystrici. Trnava je uplne provincia co sy tyka dopravy, skor na urovni malych miest. obchvat polovicny s nestandardnymi krizovatkami, vsetko minmalne, oklamane na parametroch.
  Kde boli KDH ci, ked sa robila zeleznica na rychlodrahu a prestavovali sa mimourovnovo vsetky krizenia s koridorom zeleznice ?
  Klasicky- v TT sa zobudili az po rokoch a chceli zrazu prerabat most na Sladovnickej. Preco spali, ked sa robil zeleznicny koridor v TT ?
  to je len jeden z prikladov zaspatosti.
  Ziaden velkorysy koncept rozvoja, urbanizmus sa v meste nerobi vobec. Pozrite si lokalitu stvrte za tratou.
  Lokalita- cesty bez chodnikov, seriozneho dopravneho napojenia celej stvrte. Oklamane siete, odstupove vzdialenosti, domy bez stavebnych povoleni atd.To je minule planovanie. )))
  na kopanke je problem z obycajnymi cestami a mesto este robi obyvatelom napriek, aby sa dostali na svoje parcely )))
  prerubat lesopark je ta koncepcia rozvoja )))
  nebudte smiesny prosim vas a pozrite sa realte tvarou.

 16. 16
  fifo says:

  Tohto pána poznáme,KDH ho dosadzovalo do funkcií… a naraz že nezávisle..Chce to veľkú zmenu.Bročka a spol…….Dosť bolo pána P…

  • 16.1
   ferinco says:

   Velka zmena Brocka a spol. a dost bolo pana P.? To mi nejako nejde dokopy. Len aby sme sa potom vsetci tomu bradatemu trojskemu konovi nedivili… Nech sa len dalej pekne bicykluje.

 17. 17

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.