reklama

Jozef Klokner ponúka svoje skúsenosti, chce byť silným a nezávislým primátorom

Nezávislý kandidát na primátora mesta Trnava Jozef Klokner odprezentoval pred zástupcami médií svoj volebný program.

Zdôraznil, že v prípade zvolenia chce dosiahnuť, aby mesto Trnava bolo v roku 2018 významným centrom západného Slovenska, slovenským lídrom v kvalitných pracovných príležitostiach, bezpečné a sociálne, mestom mladých s rešpektom ku seniorom, zelené a čisté s centrom, ktoré žije a mesto, kde budú pracovať slušní poslanci a príjemní úradníci.

„Verejnú službu budem poskytovať poctivo, transparentne, jednoducho a so zdravým rozumom. Odmietam lobistické skupiny, korporátne zoskupenia, nedovolím žiadne ovládanie radnice centrálami politických strán a vôbec nie delenie občanov – ľavicoví, pravicoví, mladí, starí, neveriaci a veriaci, bohatí a chudobní,“ ozrejmil svoj postoj bývalý dlhoročný člen KDH, ktorý sa označuje za nezávislého a ľudového kandidáta.

V hnutí nepôsobí viac ako dva roky, pracuje v súkromnom sektore. V minulosti bol dve volebné obdobia mestským poslancom, štyri roky bol členom zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja. Šéfoval aj Obvodnému úradu v Trnave a Krajskému úradu pre dopravu a komunikácie.

klokner
Jozef Klokner predstavil svoj program

„Trnava potrebuje skúseného primátora, ktorý bude vážnym partnerom pri rokovaniach s obchodnými a politickými partnermi, bude ‚ťažkou váhou‘ pri vyjednávaniach o investíciách v meste, zodpovedne reprezentujúcou modernú Trnavu a bude hájiť záujmy mesta. Mojím heslom je – silný, nezávislý a skúsený primátor,“ povedal 59-ročný otec troch detí.

Medzi svoje ciele zaradil aj zníženie poslancov o päť zo súčasných 31, oživenie centra mesta napríklad znížením nájomného v mestských objektoch pre malých a stredných podnikateľov, zabezpečenie dopravného spojenia úplného centra mesta mikrobusmi určenými pre starších alebo zdravotne hendikepovaných ľudí, vie si predstaviť užšiu komunikáciu s podnikateľským sektorom a záujmovými združeniami.

„Každý, kto za mesto spravuje majetok, sa musí správať ako zodpovedný hospodár,“ upozornil Jozef Klokner. Zabezpečiť chce revíziu stavu majetku, na základe ktorej nariadi postupnú rekonštrukciu budov. V otázke bezpečnosti považuje za dôležité zefektívniť prácu mestskej polície a rozšírenie kamerového systému v uliciach.

Centrum mesta si podľa jeho zaslúži viac zelene, na sídliskách je potrebné vytvoriť nové herné a bezpečné zóny pre deti.

„Nebudem sa brániť rozšíreniu počtu parkovacích miest, avšak vždy s ohľadom na citlivý zásah do životného prostredia v danej lokalite. Podporím projekty parkovacích domov. Súčasťou dopravy sú aj cyklochodníky, ktoré v meste musia pribudnúť tak, aby boli prepojené jednotlivé štvrte a priľahlé obce,“ prezentoval.

Ako fanúšik športu je podľa jeho názoru potrebná pomocná ruka zo strany mesta a radnice pre rozvoj športových talentov, je za sprístupnenie školských dvorov pre verejnosť, ako aj výraznejšiu podporu športovým klubom.

Jozef Klokner priznal ponuky od niektorých politických subjektov, no rozhodol sa ísť vlastnou cestou. Pred voľbami sa nemieni vzdať kandidatúry ani odporučiť voličom iného kandidáta.

„Zdôrazňujem, že nie som ani kandidát pravice, ani ľavice. Som nezávislý ľudový kandidát. Spájam všetkých slušných ľudí, či napravo alebo naľavo. Stojím v tejto súťaži so svojou ponukou, svojím programom. Nevzdám kandidatúry v prospech žiadneho kandidáta, pretože by to bolo popretie mojej nezávislosti a nádejí, ktoré do mňa moji sympatizanti vkladajú. Zároveň by to bolo popretie volieb ako slobodnej súťaže, názorov a programov – výdobytku Novembra 89,“ vyhlásil na záver.

Okrem boja o primátorskú stoličku sa Klokner uchádza aj o hlasy voličov ako kandidát na poslanca za mestskú časť Trnava – Juh.

Kompletný volebný program odprezentoval Jozef Klokner na Facebooku. Jeho stránku navštívite po kliknutí na tento odkaz.

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2014 8:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Jozef Klokner ponúka svoje skúsenosti, chce byť silným a nezávislým primátorom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.