reklama

Štefan Bošnák opúšťa primátorskú stoličku, vo voľbách kandidovať nebude

Primátor mesta Trnava Štefan Bošnák dnes oficiálne oznámil, že sa v novembrových komunálnych voľbách nebude uchádzať o primátorské kreslo. Vo funkcii pôsobí štvrté volebné obdobie. V rokoch 1991-1994 bol zástupcom svojho predchodcu Imricha Borbélyho, od 94. roku až dodnes je prvým mužom radnice.  Mesto Trnava tak bude mať po šestnástich rokoch nového primátora.

Š. Bošnák, v pozadí V. Butko

„Rozhodovanie bolo dosť náročné. Pred štyrmi rokmi bola situácia iná, mal som tri roky do dôchodku a jasne som vedel, že chcem aj naďalej pracovať pre mesto v pozícii primátora. Mám za sebou dlhé hodiny uvažovania, ale napokon som sa rozhodol, že kandidovať nebudem,“
vyhlásil Š. Bošnák.

Z regionálnej politiky sa podľa vlastných slov vytratiť nemieni. Chystá sa uchádzať o miesto poslanca mestského zastupiteľstva. „Ak dostanem dôveru voličov, rád budem pracovať pre mesto aj naďalej. Nechem, aby sa za mnou zavrela voda. Stále mám chuť odovzdávať svoje dlhoročné skúsenosti získané na poste primátora,“ pripomenul.

Štvornásobný primátor hodnotí svoje pôsobenie na čele mesta pozitívne. Zaspomínal si na viaceré kritické momenty a samé začiatky samosprávy v prvej polovici deväťdesiatych rokov. „Urobili sme za tie roky na radnici nespočet zásadných a dôležitých rozhodnutí. Prežili sme obdobie krachov veľkých fabrík a silných zamestnávateľov, na druhej strane sa nám podarilo získať pre Trnavu desiatky zahraničných investorov. Myslím si, že tak ako má Trnava bohatú históriu, rovnako hodnotná je aj súčasnosť tohto mesta,“ zdôraznil.

„Nechcem, aby sa za mnou zavrela voda.“

Š. Bošnák zároveň oznámil, že v pozícii svojho nástupcu by rád videl viceprimátora mesta a straníckeho kolegu z KDH Vladimíra Butka. „Je mojím zástupcom 16 rokov, a preto presne vie, čo pozícia primátora obnáša. Odporučím, aby združenie mestských klubov KDH v Trnave nominovalo V. Butka do pozície kandidáta na primátora.“
Butko Bošnákove slová potvrdil: „Budem sa uchádzať o to, aby ma KDH nominovalo ako svojho kandidáta na primátora v komunálnych voľbách.“

Jediným oficiálne známym uchádzačom o primátorské kreslo je súčasný zástupca primátora mesta Jozef Pobiecký z SDKÚ-DS. Miestny zväz strany  nominoval Pobieckého do pozície kandidáta na primátora Trnavy pred niekoľkými týždňami.
„Okamžite po oznámení ofciálnej kandidatúry zo strany KDH sme pripravení otvoriť rokovania o prípadnej koaličnej spolupráci,“ reagoval J. Pobiecký.

Rokovania o prípadnej koaličnej spolupráci tradičných spojencov SDKÚ-DS a KDH začnú až po oznámení oficiálnej nominácie kandidáta KDH. „Predpokladám, že k tomu príde v priebehu dvoch týždňov,“ poznamenal Bošnák.


Ulož ako PDF
Napísal 12. augusta 2010 9:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.