reklama

Situáciu počas špičky ešte viac znepríjeňujú bezohľadní vodiči

krizovatka-hospodarska1V dopravných špičkách na trnavských cestách zaznamenávame čoraz častejšie známy fenomén – na križovatke máte zelenú, ale prejsť cez ňu je nemožné, pretože vám v tom bránia autá, ktoré uviazli v kolóne v strede križovatky a nevytvorili priestor na prejazd.
Zelené svetlo na semafore je vám preto nanič, keďže sa po celý čas jednoducho nemáte kam pohnúť. Križovatka je nepriepustná kvôli vodičom zabraňujúcim ostatným v prejazde na druhú stranu. V dôsledku toho vznikajú následne ešte väčšie kolóny a zápchy. Zákon o premávke na pozemných komunikáciách hovorí jasne: „Vodič nesmie vojsť na križovatku, ak mu situácia nedovoľuje pokračovať za križovatkou v jazde, takže by bol nútený zastaviť vozidlo na križovatke.“ Hoci polícia má možnosť a hádam aj povinnosť trestať takýchto vodičov, prax ale ukazuje, že sa tak nedeje.
Pritom v exponovaných časoch sme najmä na križovatkách pri železničnej stanici (Hospodárska – Kollárova) a pri cukrovare (Hospodárska – Šrobárova – Vansovej) svedkami až príliš častého porušovania tohto zákona.

Ulož ako PDF
Napísal 25. októbra 2007 23:45. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.