reklama

Prenajatú budovu samosprávny kraj odkúpi za 296 miliónov

parkovaci1Poslanci zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom stredajšom zasadnutí rozhodli o odkúpení budovy, v ktorej kraj sídli a má ju prenajatú od súkromnej spoločnosti RT Plus, za 296 miliónov korún. Súčasťou kúpnej zmluvy bude aj susediaci objekt štvorpodlažného polyfunkčného parkovacieho domu. Z toho by sa mala stať administratívna budova s ďalšími kanceláriami. Parkovací dom so 130 miestami a celkovou plochou 6000 m2 odovzdali do prevádzky len pred dvoma rokmi na jeseň 2005. Súčasná budova totiž už dnes kapacitne nevyhovuje a samosprávny kraj plánuje v budúcnosti zamestnávať viac úradníkov, ako je tomu dnes.
Pôvodne navrhovaná suma za odkúpenie budovy zo začiatku jesene bola zvýšená o približne 25 miliónov korún, ktoré poputujú do štátnej kasy vo forme dane z pridanej hodnoty.
Trnavský samosprávny kraj platí v súčasnosti za každý mesiac nájomné približne 1,2 milióna korún. Od mája 2004 doteraz zaplatil už 53 miliónov, do konca volebného obdobia by stál prenájom budovy ďalších 36 miliónov korún.
Budove bývalých skladov, predajne potravín a prevádzok služieb na Starohájskej ulici oproti trnavskej polikliniky chýba aj možnosť realizácie adekvátnych priestorov pre predstaviteľov samosprávneho kraja.

Ulož ako PDF
Napísal 1. novembra 2007 23:38. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.