reklama

Nové osvetlenie výškových budov VÚJE pôsobí príťažlivo

vuje1Vodárenské „dvojičky“, ako občas niektorí nazývajú dve budovy Výskumného ústavu jadrových elektrární (VÚJE), a.s., získali od polovice novembra novú a mimoriadne príťažlivú vizáž – vďaka zaujímavo riešenému osvetleniu.
„Chceli sme budovy vizuálne oživiť a hľadali sme nejaký podnet a zaujímavý nápad.  Prišli sme na nové riešenie osvetlenia oboch budov pomocou špeciálnych talianskych reflektorov,“ uviedol člen predstavenstva spoločnosti VÚJE, a.s., Trnava Ing. Oto Schultz. „Reflektory sú postavené proti sebe, pričom ich technológia pôsobí, že vydávané svetlo sa nerozptyľuje do priestoru, ale na presne určené miesto. Tak vlastne získavame efektné svetelné lúče,“ vysvetlil O. Schultz. Použitá technológia je energeticky pomerne nenáročná, a naviac, iluminácia budovy nie je zapnutá po celú noc. „Svetlá vypíname okolo polnoci, svietia opäť nadránom, pokiaľ je ešte tma,“ dodal člen predstavenstva spoločnosti VÚJE.

Ulož ako PDF
Napísal 5. decembra 2007 22:34. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.