reklama

Trnavská spoločnosť VUJE získala prestížnu Cenu ministra hospodárstva SR v súťaži Inovatívny čin roka

Spoločnosť VUJE Trnava, a. s., sa stala laureátom prestížneho ocenenia Inovatívny čin roka. Cenu ministra hospodárstva SR získala počas medzinárodnej konferencie odborníkov Cooperation Innovation Technology Transfer v kategórii Inovácia služby. Oceneným projektom je Simulátor vlastnej spotreby elektrickej stanice Križovany.

Inovatívny čin roka je súťaž, kde sa prihlasujú výrobkové a technologické inovácie alebo inovácie služieb, ktorých inovačný proces bol dokončený vlani. Hodnotiacimi kritériami sú originalita nápadu, prínos inovácie pre spotrebiteľa a spoločnosť, vplyv inovácie na trh či podnikateľskú činnosť, národné hospodárstvo a ekológiu.

„Inovatívny projekt je možné zrealizovať len vtedy, ak spoločnosť disponuje kvalitnými a vzdelanými pracovníkmi. Chcem sa preto v neposlednom rade poďakovať aj mojim kolegom, na ktorých som veľmi hrdý. Vďaka nim vieme stále reagovať na najnovšie výzvy a trendy v rôznych odvetviach nášho hospodárstva,” uviedol generálny riaditeľ VUJE, a. s., Matej Korec a poďakoval ministrovi hospodárstva a spoločnosti Slovenská elektrizačná a prenosová sústava za kvalitný prístup k investíciám do inovácií, zvyšovaniu kompetentnosti zamestnancov a bezpečnosti elektrizačnej sústavy.


Sídlo spoločnosti v Trnave

Ilustračné foto

Simulátor, ktorý predstavuje elektrický model vlastnej spotreby stanice vrátane automatík, blokád, ochrán a poruchovej signalizácie s možnosťou diaľkového aj miestneho ovládania, slúži pre praktický výcvik prevádzkových elektrikárov za účelom zvyšovania spoľahlivosti a bezpečnosti.

Umožňuje zvyšovať sebadôveru a praktické zručnosti obsluhy elektrickej stanice pri zriedkavých a zložitých manipuláciách, ako aj pri riešení poruchových a havarijných stavov. Zvyšovaním kvalifikácie personálu stanice pomáha zlepšovať bezpečnosť elektrizačnej a prenosovej sústavy, znižovať počet mimoriadnych udalostí a minimalizovať prevádzkové náklady.

„Víťazný projekt bol od začiatku naozaj jedinečným počinom skupiny kreatívnych ľudí. Ako každý projekt aj tento bol pre nás výzvou, ale nášmu tímu z oddelenia projektovania a realizácie simulátorového výcviku pre energetiku sa ho podarilo dotiahnuť do veľmi úspešného konca,” poďakoval sa za skvelý prístup riaditeľ divízie víťazného tímu VUJE Ing. Peter Drobný. „Som rád, že na Slovensku sa ešte stále nájde investor, ktorý je ochotný zafinancovať inovatívne projekty a verím aj v ďalšiu spoluprácu a, samozrejme, v rozšírenie portfólia našich zákazníkov,“ uzatvoril.

Trnavská spoločnosť VUJE je lídrom na trhu v oblasti energetiky a služieb na podporu a prevádzku prenosových a distribučných sústav Slovenskej republiky, ktorá realizuje projekty komplexne, formou dodávky na kľúč, od úvodnej dokumentácie až po konečné riešenia.

Ulož ako PDF
Napísal 30. októbra 2020 7:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.