reklama

Trnavská spoločnosť Víno Mrva&Stanko získala už štvrtý titul Vinárstvo roka

Trnavská spoločnosť Víno Mrva&Stanko získala titul Vinárstvo roka 2019. Porota zložená z odborníkov tak ocenila skúsených vinárov z Trnavy, ktorí získali tento titul po štvrtýkrát.

Zväz vinohradníkov a vinárov Slovenska spolu s časopisom Vinotéka každý rok oceňujú vinárske osobnosti a zároveň vyhlasujú Vinárstvo roka.

V roku 2019 sa ním stalo vinárstvo Vladimíra Mrvu a Petra Stanka z Trnavy, ktoré uspelo vo veľkej konkurencii.

Pri hodnotení dostávajú vinohradníci a vinári body vo viacerých kategóriách, v ktorých sa posudzujú napríklad investície do technológií, propagácia a marketing slovenského vína, úspechy na domácich či medzinárodných súťažiach vín.


Vľavo Peter Stanko, v strede Vladimír Mrva pri preberaní ocenenia

FOTO: Víno Mrva&Stanko

„Je to veľká pocta pre nás, pre našu prácu, ktorej sa venujeme už od roku 1997. Snažíme sa prinášať vždy niečo nové, aby sme sa odlíšili od konkurencie. Naše vína sú vyrábané v najvyššej možnej kvalite. Preto vždy starostlivo vyberáme dodávateľov hrozna a technológie, ktoré použijeme. Napríklad to najlepšie z ročníka môžete ochutnať vďaka kolekcii Winemaker´s cut,“ hovorí Peter Stanko, spolumajiteľ vinárstva Mrva&Stanko.

Titul Vinárstvo roka získali úspešní Trnavčania po prvý raz v roku 2009, ocenení boli aj v rokoch 2010, 2013 a 2019.

Ochutnať a zakúpiť si ich vína môžete vo vinotéke kedykoľvek od pondelka do piatka v čase otváracích hodín od 08:00 do 16:30 hod.

Zároveň si môžete u nich zorganizovať aj školenie, konferenciu, workshop alebo si len tak posedieť pri víne. Degustáciu vedie skúsený someliér, ktorý vám podá odborný výklad a zároveň vás prevedie priestormi vinárstva.

Dozviete sa, ako a v akom prostredí sa vyrábajú vína firmy Mrva&Stanko, prejdete sa rozľahlou pivnicou s barikovými sudmi i podzemným tunelom.

Uvidíte, že s ich vínami sa na moment budete cítiť kráľovsky. Ich skvelé vína totiž ochutnali anglický, švédsky a španielsky kráľovský pár, prezidenti USA a Ruskej federácie, George Bush a Vladimír Putin, ako i generálny tajomník OSN Kofi Anan. Právom patria medzi najlepších a udávajú vinárske trendy na Slovensku.

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2020 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.