reklama

Chodníky a cyklochodníky v Trnave budú mať aj v tomto roku zelenú

V predošlom volebnom období 2002 – 2006 zrekonštruovalo mesto Trnava približne 14 kilometrov chodníkov. Aj v roku 2008 budú pokračovať práce na obnove poškodených povrchov chodníkov, výstavbe nových úsekov, ale aj v realizácii nových cyklochodníkov. Na tento účel je vyčlenených v tomto roku 10,7 milióna korún.
Po doriešení majetkovo – právnych vzťahov by mal byť predĺžený cyklochodník na Clementisovej ulici až po kruhovú križovatku na Bučianskej ulici pri vodárenskej veži.
V roku 2007 postavilo mesto nový cyklochodník na Zelenečskej ulici od supermarketu Lidl po kruhovku pri výjazde z mesta. V tomto roku sa plánuje realizácia cyklochodníka na druhej strane cesty. Zároveň s ukončením stavebných prác dôjde aj k osadeniu trvalého dopravného značenia. Pôjde o investíciu za 9 miliónov korún.
Spoluinvestorsky sa mesto bude čiastkou 800 – tisíc korún podieľať aj na výstavbe nového cyklochodníka do areálu PSA cez Zavarskú ulicu.
Napokon, 500 – tisíc korún bude stáť realizácia cyklochodníka z Hospodárskej ulice na Streleckú pri Kalokagatii.
Rovný milión korún plánuje vynaložiť trnavská samospráva na opravu povrchu chodníkov pri obytných domoch Saturn, Urán a chodníka na ulici Veterná za garážami.
Pravdepodobne ešte v tomto roku získajú chodci lepší komfort aj na Coburgovej ulici – v rámci plánovanej rekonštrukcie komunikácie za viac ako päť miliónov korún dôjde aj k obnove chodníka. Rovnako tomu bude aj na Zelenej ulici (odbočka doľava pre koľajami na Kamenný mlyn, smer Prednádražie), kde je v pláne kompletná rekonštrukcia cesty, chodníkov a vstupov do rodinných domov.
Viac ako 600 – tisíc korún použije v roku 2008 mesto na realizáciu bezbariérových úprav chodníkov pre imobilných občanov. Rozpočet počíta aj s ďalšími výdavkami vo výške 2,5 milióna korún na opravy priečnych a pozdĺžnych nerovností a poškodených chodníkov podľa akútnej potreby.

Ulož ako PDF
Napísal 27. januára 2008 17:45. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.