reklama

V centre Trnavy je k dispozícii voľne prístupný internet

Od 1. mája sa môžu majitelia prenosných počítačov, PDA či mobilných telefónov podporujúcich technológiu Wi-Fi pripojiť v centre Trnavy bezplatne do internetu.
Voľne šírený signál je možné zachytiť na celej ploche Trojičného námestia a Hlavnej ulice. Pod projektom má dohľad referát informačno-komunikačných technológií mestského úradu.
„Bezplatný internet voľne prístupný majiteľom technicky prispôsobených zariadení mohlo mesto realizovať najmä vďaka optickým sieťam, ktoré sú inštalované na väčšine územia Trnavy. To zlacnelo aj samotné prevádzkovanie hotspotov v centre,“ vysvetľuje tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič.
Systém je zatiaľ v skúšobnej prevádzke, dostupnosť signálu by mala byť zaručená na celom Trojičnom námestí a väčšine Hlavnej ulice – teda pešej zóny.
Mesto bude spoľahlivosť systému v tejto fáze priebežne monitorovať, prvotné testy dopadli na výbornú.
Prax ukáže, ako bude systém technicky zvládať ostrú prevádzku.
„Každý, kto chce prostredníctvom Wi-Fi zariadení surfovať, bude mať možnosť bezplatne sa pripojiť na dve hodiny. V budúcnosti plánujeme vytvoriť na oficiálnej internetovej stránke www.trnava.sk registráciu účastníkov pripojenia, ktorí budú môcť byť pripojení neobmedzene dlhý čas,“ dodal Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 3. mája 2008 1:02. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.